Zwiedzanie Lublina

Degustacja lubelskich miodow pitnych i piernika

SŁODKIEGO, MIŁEGO ŻYCIA! - 

spacer z degustacją miodów pitnych i piernika

 

Słodkiego, miłego życia! Któż tego nie życzy sobie i innym :)

Zapraszamy Państwa na degustację miodów pitnych i pysznego piernika.
To trunki od dawna wytwarzane na Lubelszczyźnie, a tradycja miodosytnictwa sięga średniowiecza.

welcome to Lublin

 WELCOME TO LUBLIN -
spacer po mieście ze Znakiem Dziedzictwa Europejskiego


 Lublin to wspaniałe miasto z bogatą historią.
To tu w 1569 roku została podpisana Unia Polsko-Litewska.
Za to wielkie wydarzenie o europejskim znaczeniu miastu przyznano Znak Dziedzictwa Europejskiego.
Przyznano go trzem miejscom w Lublinie za pamięć historyczną i umacnianie tożsamości: Kaplicy Trójcy Świętej, Bazylice i Klasztorowi Ojców Dominikanów oraz pomnikowi Unii Lubelskiej. Poznamy te ważne miejsca.

Spacer z zaduma - Majdanek - Jesziwa - Cmentarz Zydowski - Donzon

szlak żydowski w Lublinie Spacer z zadumą -

Majdanek - Jesziwa Chachmej - Nowy Cmentarz Żydowski - Donżon

 

Historia Lublina to także dzieje związane z czasem, kiedy na Zamku Lubelskim i w Donżonie było więzienie, najpierw carskie, potem hitletowskie, a po wojnie NKWD i UB. To dzieje, kiedy powstał KL Lublin (potocznie zwany obozem na Majdanku).   To także czasy, kiedy społeczność żydowska była prześladowana, kiedy powstało getto lubelskie.

Żydzi stanowili integralną część mieszkańców Lublina, współtworząc jego charakter, klimat duchowy i umysłowy. Lublin nazwano Jerozolimą Królestwa Polskiego. Tu obradował Sejm Czterech Ziem, tu działał Widzący z Lublina, powstała słynna szkoła talmudyczna Jeszywa Chachmej, Na terenie Lublina były 4 cmentarze żydowskie, Odwiedzimy jeden z nich.

nocne zwiedzanie Lublina

zwiedzanie LublinaLubelskie Nocne Igraszki z dreszczykiem

 
Zapraszamy na nocny spacer po Lublinie. Zobaczymy piękne iluminajcje Starego Miasta!
A dreszczyk zapewni legendarny czart. Dowiemy się jak obradował Lubelski Trybunał Koronny i o tym czy jego wyroki zawsze były sprawiedliwe. Przypomnimy sobie legendę o czarcim sądzie. Dojdziemy do kamienia nieszczęścia, gdzie kat „rozprawiał się ze złoczyńcami ;)

Lublin malowany - najstarsze freski i polichromie

zwiedzanie LublinaLublin malowany -
najstarsze przedstawienia Lublina i freski


Ten wspaniały spacer z nutką sztuki pozwoli poznać najcenniejsze przedstawienia oraz dzieje miasta. 

Nasza trasa obejmie unikaty sztuki gotyckiej, renesansowej i barokowej w m. in. Kościele Pobrygidkowskim, fundacji Jagiełły; freski i obrazy z Kościoła oo. Dominkanów, w tym Kaplicy Tyszkiewiczów, a także nowoczesny mural obok Baszty Półokrągłej.

skarbce lublina

skarbce lublina edu tourSkarbce Lublina - najpiękniejsze, najcenniejsze!

 

Wspaniały rodzinny spcer szlakiem najcenniejszych skarbów w Lublinie, gdzie zgromadzone są unikatowe zbiory sztuki sakralnej. Odwiedzimy Muzeum Starodruków i Sztuki Sakralnej Metropolitarnego Seminarium Duchownego, skarbiec oo. Dominikanów na Starym Mieście, skarbiec i słynną zakrystię akustyczną Archikatedry Lubelskiej.

spacer z Ambrozym degustacje miodow pitnych i piwa

degustacja miodów i wina w LublinieSpacer ze św. Ambrożym i Marcinem -

czyli rzecz o tradycjach wytwarzania miodów pitnych i piwa

w Lublinie z degustacją :)

 

 Zapraszamy na fantastyczną wycieczkę połączoną z degustacją miodów pitnych i piwa.  Nic tak nie odpręża jak kieliszek dobrego dówjniaku lub kufel piwa w połączeniu z ciekawymi opowieściami w dobrym towarzystwie w dawnych pijalniach miodu i wina oraz Browarów Lubelskich Perła. Dlaczego miód i piwo ma zdrowotne właściwości? :) a mnisi i zakonnicy przodowali w ich produkcji? :) Skąd przywożono je do Lublina? Wszystkie te tajemnice odkryjemy na wspolnym spacerze. Ponadto, dowiemy się o wspaniałych tradycjach pszczelarstwa na Lubelszczyźnie, a patronem pszczelarzy jest św. Ambroży, a jak to się stało i dlaczego towarzyszy mu święty Marcin to już na wycieczce.

siedem wzgorz lublina

spacery po LublinieLublin - miasto na siedmiu wzgórzach

 

Zapraszamy osoby indywidylane, jak i grupy zorganizowane na spacer po Starym Mieście Lublina.

 Od Bramy Krakowskiej zawędrujemy pod Wieżę Trynitarską w poszukiwaniu „kamienia nieszczęścia”, sprawdzimy czy nadal krąży po uliczkach i czy da się go ujarzmić. Następnie wejdziemy do Kościoła Dominikanów, zobaczyć elementy związane z „renesansem lubelskim” i poznamy losy relikwii Drzewa Krzyża ŚwiętegoNastępnie przejdziemy.....

Roztocze - 1 dzien

zwiedzanie Roztocza Roztocze –
Szczebrzeszyn – Zwierzyniec – Krasnobród

 


Roztocze to piękna przyroda, ale także historia, która pozostawiła po sobie wiele pamiątek: pałaców i dworków, kościołów i kapliczek. Do tego były to tereny Ordynacji Zamoyskich.
Na naszym objeździe poznamy dzieje tych terenów.

Tour de Lubelszczyzna - odkrywamy Wschod

kazimierz nad wisłąTour de Lubelszczyzna – odkrywamy Wschód

3 dni - Zamość - Lublin - Majdanek -

Kozłówka -  Kazimierz Dolny nad Wisłą

 

 

Lubelszczyzna to urokliwa kraina pełna wspaniałych krajobrazów, zabytków architektury i przyrody.

Zobaczmy to co najpiekniejsze!
 

Pulawy Naleczow Lublin

zwiedzamy puławyPuławy - Nałęczów - Lublin

2 dni

 Historia Izabeli Czartoryskiej z Flemingów, założycielki pierwszego muzeum w Polsce, wspaniały ogród, który kształtowala oraz Pałac - są fascynujące.

Do tego pobyt w najsłynniejszym uzdrowisku Lubelszczyny - Nałęczowie, spacer po parku i odwiedziny w pijalni wód mineralnych, skosztowanie wody ze źródełka miłości, wspomnienie Prusa i Żeromskiego - dopełnią relaksu i odpoczynku.

A odwiedziny Lublina -  miasta ze Znakiem Dziedzictwa Europejskiego z niepowtarzalnym klimetem zabytkowych uliczek, pełnych legend i kawiarenek - gwarantują udany wyjazd!

Sanktuaria Lubelszczyzny

sanktuaria lubelszczyzny Sanktuaria i mniej znane kościoły Lubelszczyzny

Piotrawin - Opole Lubelskie - Wąwolnica - Kębło - NałęczówPiotrawin - pierwsza parafia na Lubelszczyźnie, miejsce wskrzeszenia rycerza Piotra przez Biskupa Stanisława.

Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy i kapliczka z cudowną figurą w Keble.

A na zakonczenie odwiedzimy drewniany kościoł rektoralny pod wezwankiem Św. Karola Boromeusza w Nałęczowie i pospacerujemy po Parku. W palmiarni spróbujemy źródlanych wód nałęczowskich.  Przerwa na posiłek - i ognisko w Piotrawinie.