Zwiedzamy Roztocze - z wizyta u konika polskiego - 1 dzien

zwiedzanie RoztoczaRoztocze –
Szczebrzeszyn – Zwierzyniec – Krasnobród

  1 dzień

 Roztocze to piękna przyroda, ale także historia, która pozostawiła po sobie wiele pamiątek: pałaców i dworków, kapliczek.

Do tego były to tereny Ordynacji Zamoyskich. Na naszym objeździe poznamy dzieje tych terenów.

Przejdziemy ścieżką dydatktyczną Czartowe Pole i odwiedzimy Ośrodek Edukacji w Zwierzyńcu. Nad Stawami Echo będziemy wypatrywać konika polskiego.

 


7.00 – Zbiorka i wyjazd uczestników w stronę Roztocza.

 Pierwszym punktem naszego programu będzie Szczebrzeszyn. „W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie i Szczebrzeszyn z tego słynie” . Te słowa wiersza Jana Brzechwy stały się powszechnie znanym w Polsce porzekadłem.

 Spotkanie z przewodnikiem. W tym wielokulturowym miasteczku poznamy wejdziemy m.in. do byłej Synagogi. Na Rynku zrobimy zdjęcie grupowe z pomnikiem chrząszcza :) Podjedziemy pod dawny młyn Zamoyskich, gdzie również znajduje się figura chrząszcza. Młyn w okresie międzywojennym był jednym z większych w Polsce.

 Następnie pojedziemy do Zwierzyńca. Poznamy serce Ordynacji Zamoyskiej z Kościółkiem św. Jana Nepomucena, tzw. „Kościółkiem na wodzie”, który jest jednym z najbardziej charakterystycznych zabytków Zwierzyńca i całego Roztocza. Żona III ordynata Jana "Sobiepana" Zamoyskiego (przyszła żona Jana III Sobieskiego - Marysieńka) zarządziła wybudowanie w Zwierzyńcu stawu, z wyspą i altaną (teatrem) na wodzie.

 Obiad - w cenie

 Przejście piesze do stawów Echo i odpoczynek nad jeziorem, przy odrobinie szczęścia uda nam się zobaczyć konika polskiego.  Zwiedanie ośrodka edukacyjnego w siedzibie Parku. 

Przejscie malowniczą ścieżką edukacyjną "Czartowe Pole".

Przejazd do Krasnobrodu. Wspaniałe powietrze i walory klimatyczne spowodowały, że jest to najbardziej znana miejscowość uzdrowiskowa na Roztoczu.Wejdziemy do Sanktuarium Najświętszej Marii Panny ze słynnym cudownym obrazem. Pojedziemy do Kapliczki na wodzie, aby nabrać cudownej wody.

 

Około 18.30 wyjazd w drogę powrotną.

 Cena: ok. 80 zł/osoba przy 45  osobach, opieka gratis.

 Cena zawiera: transport autokarem klasy turystycznej, ubezpieczanie NNW, opiekę pilota, przewodnika lokalnego w Szczebrzeszynie, obiad dwudaniowy, datek w kościele w Krasnobrodzie,  bilet na zwiedzanie wystaw przyrodniczych w ośrodku edukacyjno-muzealnym w Zwierzyńcu.

 @Program i scenariusz niniejszej imprezy (jako utworu) oraz sposób ich wykonywania, stanowią autorską własność intelektualną Edu Tour Turystyka i Edukacja Klaudia Giordano i zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83, z późniejszymi zmianami) - są chronione prawem w zakresie: stworzenia, dystrybucji, prezentacji oraz wykonywania utworu. Prawo to stosuje się zaróno do treści utworu, jak i do jego tytułu (którym jest tytuł/nazwa danej imprezy).

Formularz rezerwacji wycieczki/spaceru