Zimowisko na Ziemi Swietego Krzyza

Góry Świętokrzyskie – zimowisko na Ziemi Świętego Krzyża


 ŚWIĘTY KRZYŻ – ŚWIĘTA KATARZYNA – ŁYSICA – SANDOMIERZ – KIELCE – OPATÓW
  ·       Legendarna Łysa Góra
·        Święty Krzyż – Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego
·        Sandomierz – miasto Ojca Mateusza i rycerze
·        Gra miejska w Kielcach
·        Łysica – 612 m n.p.m – królowa Gór Świętokrzyskich
·        Zwiedzanie stadionu Korony Kielce
·        Spotkanie ze świętokrzyskimi czarownicami
·        Najwyżej położony hotel „HOTEL PRZEDWIOŚNIE”
w Górach Świętokrzyskich z basenem i boiskami, wiatą grillową, bilardem.
Przepiękny widok – z okien hotelowych widać całe Góry Świętokrzyskie

 

DZIEŃ 1  LUBLIN – OPATÓW – GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE

Zbiórka o godz. 8:00, wyjazd w kierunku Gór Świętokrzyskich. Po drodze:

OPATÓW - kolegiata Św. Marcina – jeden z najstarszych kościołów w Polsce z nagrobkiem Krzysztofa Szydłowieckiego. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Obiad.

Po obiedzie zapoznanie z ośrodkiem i jego otoczeniem. Wieczorek integracyjny. Możliwość skorzystania z boisk do piłki nożnej, animacje w sali hotelowej, korzystanie z basenu. Kolacja. Nocleg.

 

DZIEŃ 2 ŚWIĘTA KATARZYNA, ŁYSICA – 612 M N.P.M

Śniadanie, wyjazd na wycieczkę.

Muzeum Minerałów i Skamieniałości w Św. Katarzynie – zobaczymy  wspaniała kolekcję fascynujących minerałów oraz stworzone przez naturę kryształy. 

Przejazd do Świętej Katarzyny naterenie Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Zwiedzimy Klasztor sióstr Bernardynek.  Spróbujemy cudownej wody ze źródełka Św. Franciszka. Przejdziemy do malowniczej kapliczki Żeromskiego, gdzie znajduje się oryginalny podpis pisarza.

Zdobycie najwyższego szczytu w Górach Świętokrzyskich – Łysica 612 m n.p.m. Przejście szlakiem czerwonym do przełęczy Św. Mikołaja – następnie do Kakonin(całość wędrówki ok. 3 h).

Powrót do hotelu. Obiad.  Możliwość skorzystania z boisk do piłki nożnej, animacje w sali hotelowej, korzystanie z basenu. Kolacja, nocleg.

 

 

DZIEŃ 3 KIELCE

Śniadanie. Śnieżne otrzęsiny uczestników, konkursy i zabawy: konkurs na najładniejszego bałwana, bitwa na śnieżki, olimpiada sportów nietypowych, zjazd na bele-czym. Rozgrywki sportowe.

Obiad. Po obiedzie wyjazd do Kielc.  Kielce i … Wielka Gra Miejska. To świetna zabawa połączona ze zwiedzaniem miasta. Uczestnicy zostaną podzieleni na drużyny / patrole. Każda drużyna będzie miała swojego kapitana i otrzyma zestaw zadań do wykonania. Gra odbywać się będzie w centrum miasta: Rynek, ul. Sienkiewicza, Plac Artystów, Wzgórze Zamkowe. Wykonując kolejne zadania drużyny będą miały możliwość poznania historii i zabytków miasta. Na trasie gry będą pojawiać się instruktorzy, którzy będą sprawdzać zadania oraz przekazywać kolejne wskazówki. Jest to świetna forma zabawy, integracji i zdobywania wiedzy o mieście.

ZWIEDZANIE STADIONU KORONY KIELCE!

Powrót do hotelu na kolację. Nocleg.

 

DZIEŃ 4 ŚWIĘTY KRZYŻ, HUTA SZKLANA, NOWA SŁUPIA

Śniadanie, wyjazd na wycieczkę. Przejazd do Nowej Słupi. EMERYK – symbol Gór Świętokrzyskich. Pielgrzym, który według legendy za swoją pychę został przemieniony w kamień, przesuwa się o jedno ziarenko piasku rocznie. Wejście na Św. Krzyż (595 m n.p.m) Drogą królewską –szlak turystyczny, droga  którą na szczyt Łysej Góry wędrował m.in. król Władysław Jagiełło.  Szlak prowadzi przez Puszczę Jodłową, która podlega ścisłej ochronie w ramach Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Turystom przez całą wędrówkę na szczyt towarzyszą wyrzeźbione w drewnie stacje drogi krzyżowej. Po drodze okazały Buk Jagiełły, który swoimi kształtami oddaje tajemniczy charakter puszczy.

Św. Krzyż - platforma widokowa na słynne gołoborza, Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Modlitwa w Kaplicy Oleśnickich, w której znajdują się relikwie Krzyża Świętego. Błogosławieństwo Relikwiami Drzewa Krzyża Świętego. Muzeum Misyjne Ojców Oblatów.  Zejście ścieżką edukacyjną do Huty Szklanej. Powrót na obiad do hotelu. Animacje w sali hotelowej, korzystanie z basenu. Kolacja. Dyskoteka. Nocleg.

 

    DZIEŃ 5  ŚWIĘTOKRZYSKIE CZAROWNICE I LEGENDY, OGNISKO

Śniadanie. Spotkanie ze świętokrzyskimi czarownicami – nauka latania na miotłach, konkursy i zabawy, konkurs na najstraszniejsze przebranie czarownicy, czarodziejskie figle i     psoty, legendy świętokrzyskie. Obiad. Rozgrywki sportowe, korzystanie z basenu, bilard. Kolacja. Pożegnalne ognisko, rozdanie dyplomów za udział w konkursach.

 

    DZIEŃ 6 SANDOMIERZ, LUBLIN

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Sandomierza. Sandomierza - małego Rzymu – miasta 7 wzgórz! Zobaczymy: Zamek, Wąwóz Królowej Jadwigi, kościół Św. Jakuba z portalem Niebios, Ucho Igielne, Rynek z ratuszem, Brama Opatowska, Collegium Gostomianum, Dom Długosza, Katedra. Przerwa na pyszne gofry, zapiekanki. Spotkanie z rycerzem
w zbrojowni rycerskiej, animacje razem z dziećmi w strojach z epoki średniowiecza.
Przyjazd do Lublina. Zakończenie zimowiska w godzinach popołudniowych.

ZAPISY DO KONCA STYCZNIA !!

C
CCENA:   590,00 zł/osoba przy 40 uczestnikach płatnych,
 

570 zł/osoba przy 45 uczestikach płatnych.

 Cena zawiera:

·        opiekę 3 wychowawców oraz kierownika zimowiska i lokalnego przewodnika świętokrzyskiego (6 osób),

·        5 noclegów w Hotelu Przedwiośnie w Górach Świętokrzyskich,

·        5 śniadań, 5 obiadów, 5 kolacji,

·        transport autokarem – autokar do dyspozycji grupy podczas całego zimowiska,

·        ubezpieczenie NNW,

·        opłaty drogowe, opłaty parkingowe,

·        bilety wstępów do: Świętokrzyskiego Parku Narodowego, Muzeum Minerałów, Św. Krzyż, kolegiaty w Opatowie, zbrojowni rycerskiej w Sandomierzu, katedry sandomierskiej,

·        grę miejską w Kielcach,

·        zwiedzanie stadionu Korona Kielce,

·        spotkanie ze świętokrzyskimi czarownicami,

·        ognisko,

·        codziennie korzystanie z basenu – zgodnie z programem, opiekę ratownika,

·        salę na animacje w hotelu, boiska, bilard.

Cena nie zawiera:

Wydatków własnych uczestników.

 

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych.

W przypadku grupy parafilanej - codzienne masza święta.

 

@ Program i scenariusz niniejszej imprezy/szkolenia (jako utwory) oraz sposób ich wykonywania, stanowią autorską własność intelektualną Edu Tour Turystyka i Edukacja Klaudia Giordano i zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83, z późniejszymi zmianami) - są chronione prawem w zakresie: stworzenia, dystrybucji, prezentacji oraz wykonywania utworu. Prawo to stosuje się zaróno do treści utworu, jak i do jego tytułu (którym jest tytuł/nazwa danej imprezy).

Formularz rezerwacji wycieczki/spaceru