Zamki swietokrzyskie

wycieczki do sandomierzaŚwiętokrzyskie zamki - Krzyżtopór i Sandomierz
wycieczka 1-dniowa

 

To jedne z ciekawszych miejsc owiane legendą. Poznamy królewskie miasto Sandomierz i jego dzieje oraz tajemnicze ruiniy jednego z największych zamków, który powstał w dawnej Rzeczyposolitej w Ujeździe.

 


Ramowy program:

7.00 - Zbiórka  na Placu Zamkowym w Lublinie. Przejazd przez Kraśnik, Annopol w stronę Krzyżtoporu i Sandomierza.

Zwiedzanie rozpoczniemy od zdobycia Wzgórza Zamkowego w Sandomierzu, następnie przejście do jednego z najpiękniejszych wąwozów lessowych –
Wąwóz Królowej Jadwigi, kościół Św. Jakuba, bastion, przejście przez Ucho Igielne, piękny rynek z ratuszem, Brama Opatowska z tarasem widokowym, Collegium Gostomianum, Dom Długosza, Katedra.

Na zakończenie wycieczki po Sandomierzu rejs statkiem, który jest panoramiczną formą zwiedzania miasta (w zależności od kursowania statków).
W trakcie spaceru po Sandomierzu odszukamy również miejsca znane z serialu „Ojciec Mateusz”.

Następnie przejazd do Zamku Krzyżtopór w Ujeździe. Zamek wybudowany w stylu włoskim „palazzo in fortezza”. Największy zamek XVII w. Europy jeszcze przed powstaniem Wersalu. Wybudowany z inicjatywy Krzysztofa Ossolińskiego, nazywany często architektonicznym kalendarzem. Zamek mimo, iż ma status ruiny trwałej nadal robi ogromne wrażenie na zwiedzających.

 

CENA: 95,00 zł/os (grupa 30 osób)

Cena zawiera: transport, ubezpieczenie, bilety wstępu, usługę pilota i loklanego przewodnika, rejs statkiem po Wiśle.

 Partenr: Aviatour.

Formularz rezerwacji wycieczki/spaceru