Wlochy: Rzym-Watykan- Wieden-Trydent-San Marino-Verona-Piza-Siena-Spiazza- Cinque Terre-Asyz

wycieczka do Włoch 2018 WŁOCHY – Z pielgrzymką do miejsc wyjątkowych!


RZYM – WATYKAN – TRYDENT – SPIAZZIA – WERONA  – CINQUE TERRE – PIZA – SIENA – CASCIA – ASYŻ – SAN MARINO – WIEDEŃ

    Trydent – miejsce soboru
    Audiencja u Papieża
    San Marino – najstarsza republika świata
    Nieznane północne Włochy
    Rzym – wieczne miasto – możliwość wejścia na Kopułę Bazyliki Św. Piotra
    Muzea Watykańskie, Kaplica Sykstyńska
    Bazylika Św. Jana na Lateranie i Święte Schody, Bazylika Św. Pawła za murami
    Koloseum, Forum Romanum – zwiedzanie wewnątrz!
    Wiedeń – stolica Austrii
    Werona – miasto Romea i Julii


Dzień 1
Zbiórka w godzinach nocnych , przejazd autokarem przez Czechy i Austrię.
Przejazd do Wiednia na Wzgórze Kahlenberg – „polskie wzgórze” nazywane tak  dzięki postaci Króla Jana III Sobieskiego, który stąd właśnie jesienią 1683 r. kierował atakiem na wojska tureckie, miejsce to odwiedził również papież Jan Paweł II w czasie swojej pielgrzymki do Austrii, wizyta w Kościele Św. Józefa prowadzonym przez polskich księży Zmartwychwstańców.Objazd Ringiem starówki: Opera, Hofburg, Parlament, Ratusz, Uniwersytet, Kościół Wotywny.Msza Św. Przejazd do hotelu na terenie Austrii, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2
Wczesne śniadanie. Trydent – miasto obrad soboru w latach 1545–63. Katedra San Vigilio
z rzeźbionym  baldachimem z marmuru – wierną kopią baldachimu Berniniego z bazyliki św. Piotra. Spacer po starym mieście, gdzie zobaczymy zamek książąt trydenckich, a także przepiękną fontannę Neptuna. Przejazd do Spiazzi, gdzie znajduje się wspaniałe sanktuarium Madonna della Corona, majestatycznie zawieszone na skale z cudowną figurą Matki Bożej Bolesnej. Na górze MONTE BALDO, spektakularnie położone nad doliną Adygi, przyklejone do skał na wysokości 700 m n.p.m. Obecnie jest to ważne miejsce pielgrzymkowe, w 1988 r. odwiedzone przez papieża Jana Pawła II. Msza Św. Przejazd panoramiczną trasą nad Jeziorem Garda na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3
Śniadanie.Werona –  miasto słynnych kochanków Romea i Julii, zobaczymy najsłynniejszy balkon świata znany z poematu Shekspira, Palazzo del Capitano, Palazzo degli Scaligeri oraz piękną katedrę. Cinque Terre – pięć wiosek przepięknie położonych na urwistym klifie, wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Rejs statkiem wokół pięknych miasteczek Cinque Terre. Romantyczne widoki i bujna śródziemnomorska przyroda. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4
Śniadanie. Przejazd do Pizy – miasta o niepowtarzalnym klimacie położonego nad rzeką Arno. Zwiedzanie kompleksu zabytków przy przepięknym Placu Cudów, Marmurowej Katedry, Baptysterium poświęconego Janowi Chrzcicielowi. Zobaczymy Krzywą Wieżę – symbol miasta i jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków świata. Następnie udamy się do Sieny – miasta znanego na całym świecie z wyścigu konnego Palio. Zwiedzanie głównego Placu il Campo, który do dziś zachował swój charakterystyczny kształt muszli, Bazyliki św. Dominika oraz domu słynnej św. Katarzyny Sieneńskiej. Msza Św. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5
Śniadanie, zwiedzanie Rzymu: Bazylika św. Jana na Lateranie – Matka i Głowa Wszystkich Kościołów Miasta i Świata. W odróżnieniu od trzech pozostałych rzymskich kościołów patriarchalnych przysługuje jej tytuł arcybazyliki; każdy nowo wybrany biskup Rzymu udaje się do niej w uroczystej procesji. Święte Schody – zostały przywiezione z Jerozolimy do Rzymu w 326 r. przez św. Helenę, matkę Konstantyna. Zgodnie z legendą pochodzą z pałacu Poncjusza Piłata i po nich wchodził Jezus Chrystus. Kaplica San Lorenzo, w której obecnie mieszczą się schody została zbudowana w XVI wieku na polecenie Sykstusa V. Rzym Antyczny: Plac Wenecki, Forum Trajana, Kapitol, Forum Romanum, Łuk Konstantyna, Koloseum – zwiedzanie w środku. Panteon – najstarsza zachowana budowla antycznego Rzymu. Msza św. Przejazd na nocleg i obiadokolację.

Dzień 6
Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie. UWAGA! W tym dniu poruszamy się metrem. Udział w audiencji papieskiej (możliwy w środy). Zwiedzanie z przewodnikiem: Bazylika Św. Piotra, Groby Papieskie – indywidualna modlitwa przy grobie Ojca Św. Jana Pawła II. Muzea Watykańskie, Kaplica Sykstyńska. Zamek Anioła jest najbardziej charakterystyczną budowlą na nabrzeżach Tybru. Dzisiejsza twierdza była w swej pierwotnej wersji monumentalnym mauzoleum – grobowcem cesarza Hadriana i jego następców. Centrum barokowej części Wiecznego Miasta – plac Piazza Navona. Pośrodku placu znajduje się jedno z najpiękniejszych dzieł sztuki baroku rzymskiego – Fontanna Czterech Rzek. Następnie Fontanna di Trevi. Przejazd na nocleg
i obiadokolację.

Dzień 7
Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie. Cascia – sanktuarium św. Rity – patronki spraw trudnych
i beznadziejnych. Nawiedzenie grobu Świętej. Następnie Asyż jest znany jako miejsce narodzin św. Franciszka i św. Klary oraz pojednania międzynarodowego i międzyreligijnego. Najwspanialszymi miejscami
w miasteczku są bazylika Matki Bożej Anielskiej – kolebka zakonu franciszkańskiego – z „Porcjunkulą” – domkiem, w którym umarł św. Franciszek i bazylika nosząca jego imię, wzniesiona nad jego grobem. Piętrowa świątynia
z cyklem fresków Giotta, opisującym życie św. Franciszka, znajduje się na Liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Msza św. Przejazd na nocleg
i obiadokolację.

Dzień 8
Śniadanie. Wykwaterowanie, przejazd do San Marino – najstarszej na świecie republiki, stanowiącej enklawę na terenie Włoch. Położone wysoko na wzgórzu Monte Titano słynie z przepięknej starówki, ogromnego zamku. Zobaczymy jedno z najważniejszych miejsc Piazza Della Liberta, gmach Pallazzo Publico, bazylikę – w jej wnętrzach spoczywają relikwie założyciela San Marino. Msza św. i czas wolny na zakończenie. Wyjazd w kierunku Polski. Przejazd nocny przez Austrię i Czechy do Polski.

Dzień 9
Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach popołudniowych następnego dnia.

CENA:
1890,00 zł/os + 160 EURO

Cena zawiera:

7 noclegów (1 w Austrii, 6 we Włoszech) – pokoje 2,3 os z łazienkami,
 7 x śniadania kontynentalne wzmocnione,
 7 x obiadokolacje,
ubezpieczenie NNW,
opieka pilota w trakcie całej imprezy,
opłaty: za obowiązkowych przewodników miejskich,
słuchawki turystyczne, komunikację miejską (metro) w Rzymie,
opłaty drogowe, opłaty parkingowe,
 transport komfortowym autokarem klasy LUX z WC, TV, barkiem,
kawa i herbata dla uczestników w autokarze podczas całej wycieczki.

Cena nie zawiera: dopłat do pokoi 1 os.,
napoi do obiadokolacji (oprócz wody), wydatków własnych uczestników,
Kwota 160,00 EURO płatna pilotowi w dniu wyjazdu.

Każdy z uczestników zobowiązany jest do posiadania ważnego dowodu osobistego lub paszportu.
Zastrzegamy sobie możliwość zmiany układu programu w poszczególnych dniach wyjazdu.

Partner: Aviatour.

Formularz rezerwacji wycieczki/spaceru