wilno-troki


 wycieczka do wila Wilno - Troki

    
 

Wilno – to wyjątkowe miasto, od wieków słynące z wielokulturowości, która jest widoczna do dziś. Wieczorny spacer po Wileńskiej Starówce wystarczy, by przekonać się, że na co dzień w mieście używa się wielu języków: państwowy litewski, polski z charakterystycznym dla Kresów Wschodnich „zaciąganiem” i rosyjski.

Połączenie wielokulturowej gwary z bogatą historią miasta, interesującą architekturą, zielenią drzew oraz krętymi ulicami i ślepymi zaułkami tworzą niepowtarzalny, wręcz magiczny klimat.

 

 

KIEDY: ZAMÓW

DZIEŃ 1. WYJAZD NA LITWĘ

 Zbiórka o godz. 3:30 Plac Zamkowy. Wyjazd w kierunku granicy litewskiej. Po drodze planowane krótkie postoje. Przyjazd do Wilna w godzinach popołudniowych. Zwiedzanie z przewodnikiem: Cmentarz na Rossie, gdzie spoczywa serce Józefa Piłsudskiego i jego matka. Zwiedzanie cmentarza właściwego z grobami J. Lelewela, W. Syrokomli, doktora Judyma - bohatera „Ludzi Bezdomnych“ autorstwa S. Żeromskiego, grobowce odnowione przez Poznaniaków, grób M. Sokołowskiego odnowiony przez Ryszarda Rynkowskiego.

„Perła baroku“ - kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu wzgórze Trzykszyskie. Czas wolny. Przejazd do hotelu na nocleg i obiadokolację.

 

DZIEŃ 2. WILNO

 Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie Wilna z przewodnikiem. Zakątek gotycki (w tym kościół Bernardyński z odnowionym ołtarzem przez Marylę Rodowicz), pomnik Adama Mickiewicza, muzeum A. Mickiewicza, dzielnica żydowska, dom J. I. Kraszewskiego i J. Słowackiego, Uniwersytet Wileński, alumnat, pałac prezydenta, katedra, pałac Wielkich Książąt Litewskich, cerkiew św. Ducha i Cela Konrada, Ostra Brama – miejsce pielgrzymek.  Czas wolny. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 3. WILNO, TROKI, POLSKA

 Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie Zamku w Trokach, który znajduje się na samym środku jeziora Galwe i jest jednym z bardziej znanych ośrodków turystycznych położonych w pobliżu Wilna. Budowla ta została wzniesiona najprawdopodobniej już w XIV wieku przez księcia Kiejstuta. W tym okresie Troki był dość znaczącym ośrodkiem dla całego Wielkiego Księstwa Litewskiego. Dzisiaj zamek jest jedną z ważniejszych atrakcji całej Litwy. Po zwiedzaniu degustacja kibinów z rosołem.

 Ok. godz. 13:00 – wyjazd w stronę Polski. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach nocnych – ok. 1:30.

 

 CENA:699PLN + 25 EUR  

 

Kalkulacja dla 40 os płacących

 Cena zawiera:

 2 noclegi w hotelu 3*** w Wilnie (pokoje 2,3 os z łazienką, TV), wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje, ubezpieczenie NNW, opiekę pilota na całej trasie, transport autokarem klasy LUX, opłaty drogowe, opłaty parkingowe.

 W kwocie 25 EURO – opłata za przewodnika miejscowego, bilety wstępów, degustację kibinów z rosołem w Trokach, słuchawki turystyczne TOUR-GUIDE.

 Cena nie zawiera:

 Dopłat do pokoi 1 osobowych (300,00 zł), wydatków własnych uczestników.

 @ Programy wycieczek są programami autorskimi, ich treść i użycie podlega Ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83, z późniejszymi zmianami) - są chronione prawem w zakresie: stworzenia, dystrybucji, prezentacji oraz wykonywania utworu. Prawo to stosuje się zarówno do treści utworu, jak i do jego tytułu (którym jest tytuł/nazwa danej imprezy).

Formularz rezerwacji wycieczki/spaceru