welcome to Lublin

WELCOME TO LUBLIN -

spacer po mieście ze Znakiem Dziedzictwa Europejskiego

 

Lublin to wspaniałe miasto z bogatą historią. To tu w 1569 roku została podpisana Unia Polsko-Litewska. Za to wielkie wydarzenie o europejskim znaczeniu miastu przyznano Znak Dziedzictwa Europejskiego.

 

Przyznano go trzem miejscom w Lublinie za pamięć historyczną i umacnianie tożsamości: Kaplicy Trójcy Świętej, Bazylice i Klasztorowi Ojców Dominikanów oraz pomnikowi Unii Lubelskiej. Poznamy te ważne miejsca.

 

 Kiedy: zamów.


Godz. 12.00-15.00


Gdzie: Wejście przed Zamkiem, ul. Zamkowa 9, Lublin; zbiórka 11.45.

 

Cena: 20 zł/osoba

+  12 zł/osoba  (cały)   lub   10 zł/osba (ulgowy)  - bilet wstępu do Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku Lubelskim z Lapidarium, najcenniejszego zabytku Lublina;  usługa przewodnicka;

 


Trasa:

Zamek Lubelski z Kaplicą Trójcy Świętej, Brama Grodzka, Plac po Farze, Klasztor i Skarbiec oo. Dominikanów, Trybunał, Wieża Trynitarska, Baszta Półokrągla i mural na Jezuickiej, Brama Krakowska.

Impreza dostępna także dla osób niepełnosprawnych. Prosimy o wczsniejsze zgłoszenie tej informacji.

 

 

@ Program i scenariusz niniejszej imprezy/szkolenia (jako utwory) oraz sposób ich wykonywania, stanowią autorską własność intelektualną Edu Tour Turystyka i Edukacja Klaudia Giordano i zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83, z późniejszymi zmianami) - są chronione prawem w zakresie: stworzenia, dystrybucji, prezentacji oraz wykonywania utworu. Prawo to stosuje się zaróno do treści utworu, jak i do jego tytułu (którym jest tytuł/nazwa danej imprezy).

Formularz rezerwacji wycieczki/spaceru