warsztaty leonardo

warsztaty dla dzieci w LublinieBądź jak Leonardo da Vinci! Bądź twórczy

 

Warsztaty przygotowane dla dzieci z klas 5-6  SP

 Czas trwania warsztatów: około 2 godziny.

Ilość dostępnych miejsc na każdą edycję: 20 osób.

Cena: 15 zł/osoba przy 20 osobach

Zbiórka: Trybunał, Rynek 1, Stare Miasto

Na warsztatach dzieci dowiedzą się kim był najwybitniejszy człowiek renesansu: Leonardo da Vinci; co trzeba zrobić, jakie mieć predyspozycje, aby być jak Leonardo. Znajdziemy MOCNE STRONY (uzdolnienia) każdego uczestnika warsztatów – omawiane podczas spaceru wokół Rynku, poznając jego historię. Dowiemy się, kto może być malarzem, rzeźbiarzem, architektem, wynalazcą. Rozpoznamy sgraffito, freski, mural, rzeźby i ozdoby na kamienicach.

 Następnie udamy się do Piwnicy pod Fortuną. Podczas twórczych warsztatów dzieci wykorzystają wiedzę zdobytą na spacerze. Dowiedzą się, jaka jest różnica między freskiem a polichromią, jakie były dawne techniki malarskie, jak powstają barwy, na czym polega konserwacja dzieł na przykładzie renesansowych zabytków. Uczestnicy poznają rodzaje barwników, jakie zostały użyte do wykonania polichromii w Piwnicy pod Fortuną, układając wspólniez prowadzącym domino o barwnikach.  Ostania część warsztatów to twórczość małych malarzy:

- interpretujemy napisy z zabytkowej piwnicy z freskami i malujemy własne ilustracje do nich;

- szkic, rysunek, projekt - bądź jak człowiek renesansu i podziel się z nami pomysłem na swój własny wynalazek.

Warsztaty dostepne przez cały rok. Zapraszamy grupy/szkoły. Termin do ustalenia.

W poniższym formularzu zgłoszenia podaj nazwę warsztatów, dzień i godzinę, imię i nazwisko dzieca (dzieci) lub nazwę szkoły z ilością dzieci w klasie.

Formularz rezerwacji wycieczki/spaceru