Tour de Lubelszczyzna - odkrywamy Wschod

kazimierz nad wisłąTour de Lubelszczyzna – odkrywamy Wschód

3 dni - Zamość - Lublin - Majdanek -

Kozłówka -  Kazimierz Dolny nad Wisłą

 

 

Lubelszczyzna to urokliwa kraina pełna wspaniałych krajobrazów, zabytków architektury i przyrody.

Zobaczmy to co najpiekniejsze!
 

Dzień 1.

 

 Wyjazd z miejsca zamieszkania/zbiorki Przejazd do Zamościa – Padwy Północy - idealnego miasta Ordynacji Zamoyskich. Zobaczymy Rynek, Ratusz, kamieniczki ormiańskie, Kolegiatę oraz Synagogę. Dla chętnych grup - pokaz zbrojenia armat i wystrzał - przygotowany przez grupę rekonstrukcyjną w strojach. Podczas zwiedzania przerwa na obiad, czas wolny, spacer po przepięknym parku zamojskim z tzw. Kojcem. Przejazd do Lublina. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

 

 

 Dzień 2.

 

 Śniadanie. Przejazd na Majdanek. Poznanie historii jednego z największych obozów koncentracyjnych. Złożenie kwiatów przy Mauzoleum. Powrót do centrum miasta - miasta ze znakiem dziedzictwa europejskiego. Zobaczymy Zamek, powstały za czasów Kazimierza Wielkiego, którego przewrotna historia zamieniła w więzienie. Obejrzymy Donżon – najstarszą murowaną budowlę Lublina z początków XIII wieku oraz Kaplicę Trójcy Świętej – słynącej z unikatowych fresków rusko-bizantyjskich. Następnie pójdziemy na wzgórze staromiejskie z Placem po Farze. Wejdziemy do Bazyliki oo. Dominikanów i Piwnicy pod Fortuną. Możliwa degustacja wina.  Zobaczymy Rynek z Trybunałem i renesansowe kamieniczki.

Po przerwie na obiad i kawę pójdziemy do Archikatedry Lubelskiej i skarbca. Przejdziemy obok Bramy Krakowskiej przez deptak w stronę Placu Litewskiego. Czas wolny. Obiadokolacja. Wieczorne wyjście na trasę turystyczną Browarów Lubelskich Perła z degustacją piwa. To dobry sposób na integrację. Powrót do hotelu. Nocleg.

 

 Dzień 3.

 

 Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd w stronę Kozłówki i zwiedzanie Pałacu Zamoyskich, we wnętrzach których, zachował się autentyczny wystrój z przełomu XIX i XX wieku w stylu Drugiego Cesarstwa. Czas wolny na spacer po ogrodzie. Przejazd do Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Zobaczymy urokliwe miasto artystów i galerii. Spacer zaczniemy od Rynku z zabytkowymi Kamienicami Braci Przybyłów oraz charakterystyczną drewnianą studnią. Wejdziemy na Zamek oraz Basztę, a piękny Kazimierz będziemy podziwiać z Góry Trzech Krzyży. Także możliwość zwiedzania miasta ekobusikami i rejs po Wiśle. Czas wolny na obiad, zakup pamiątek, kogutów kazimierskich, a także pyszne gofry.

Przejazd w stronę miejsca zamieszkania.

 Zapraszamy :)

@Program i scenariusz niniejszej imprezy (jako utworu) oraz sposób ich wykonywania, stanowią autorską własność intelektualną Edu Tour Turystyka i Edukacja Klaudia Giordano i zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83, z późniejszymi zmianami) - są chronione prawem w zakresie: stworzenia, dystrybucji, prezentacji oraz wykonywania utworu. Prawo to stosuje się zaróno do treści utworu, jak i do jego tytułu (którym jest tytuł/nazwa danej imprezy).

Formularz rezerwacji wycieczki/spaceru