Sycylia wyspa slonca samolotem

Sycylia - wyspa słońca  - samolotem !
15-22 października 2019 

8 dni

 

Najpiękniejsza wyspa Włoch, tu czas płynie jeszcze wolniej niż na "Bucie".
Czynny wulkan - Etna, zabytki UNESCO , pozostałości antyczne, cudowna przyroda i kuchnia,
to trzeba zobaczyć, to trzeba przeżyć ! tu zostawisz swoje serce ! :)

 


Ramowy program:

Dzień 1.         15 października 2019 – wtorek - WARSZAWA – ETNA - KATANIA

Wylot z Warszawy o 7:05, przylot do Katanii 9:55.Po odebraniu walizek – obieramy kierunek Etna. Po drodze zatrzymamy się w restauracji na odpoczynek i włoskie śniadanie we własnym zakresie – cos na słodko, pyszna kawa i świeżo wyciskane soki. Wyjazd na Etnę, czyli największy wulkan Europy, którego wysokość wynosi około 3340 m. n.p.m., ale ciągle zmienia się ze względu na bardzo silną aktywność.Wjazd na wysokość ok. 2000 m n.p.m., spacer po jednym z wygasłych kraterów (Crateri Silvestri) oraz opcjonalnie możliwość wjazdu specjalnym busem terenowym na wysokość ok. 3000 m n.p.m., w pobliże głównego krateru (płatne dodatkowo).Na górze jest restauracja, gdzie będzie można odpocząć oraz podziać istnie księżycowy krajobraz. Przejazd do Katanii, kwaterowanie, obiadokolacja.Dla chętnych wieczorny spacer po centrum Katanii. Nocleg.

 Dzień 2.      16  października 2019 – środa - TAORMINA - CEFALU

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer autokarem do Taorminy. Taormina w oczach wielu jest jednym z najpiękniejszych miasteczek Sycylii, a na pewno tym najciekawiej położonym. Historyczne stare miasto znajduje się na wysokim wzgórzu tuż przy wybrzeżu Morza Jońskiego. Zwiedzimy: Teatro Greco – to malowniczo położone ruiny jednego z najsłynniejszych antycznych teatrów, wizytówka miasta. Pospacerujemy po Corso Umberto  - deptaku miasta położonego miedzy głównymi bramami: Porta Messina oraz Porta Catania. Ulica wyróżnia się różnorodną zabudową i stylem. Są tu budynki sięgające czasów arabskich, pamiętające panowanie Normanów, czy późniejsze budowle gotyckie i barokowe. Dojdziemy m.in. do Piazza IX Aprile z tarasem widokowym, skąd podziwiać można całą zatokę i wulkan Etnę.

Przejazd do Cefalu, największego kurortu wypoczynkowego północnego wybrzeża, leżącego u stóp potężnej skały La Rocca. Spacer po centrum miasteczka z jego najsłynniejszym zabytkiem – monumentalną katedrą (Duomo) z XII w., zbudowaną przez normańskiego króla Rogera II.  Charakterystycznym elementem wnętrza jest bizantyjska mozaika przedstawiająca Chrystusa Pantokratora. Katedra jest wpisana na listę UNESCO. Przejazd na nocleg i obiadokolację do Palermo. Po drodze cały czas będziemy widzieć malownicze wybrzeże morskie.

 Dzień 3 .       17  października 2019 – czwartek   PALERMO

Śniadanie. Zwiedzanie Palermo - stolicy Sycylii, położonej nad zatoką. Jak raz zobaczysz to niespieszne miasto, które żyje swoim życiem, od razu zakochasz się w nim. Tu można podziwiać zabytki wszystkich epok, oglądać prawdziwe życie Sycylii – od rannych zakupów na targu, po spacer eleganckimi ulicami, popijając świeżo wyciskane soki z pomarańczy, czy granatu i stare malowane wozy, które są ozdobą ulic, no i oczywiście wypić obowiązkowe cappuccino czy caffe. W Palermo jest grupa budynków wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, jako przykład połączenia architektury arabskiej, bizantyjskiej i normańskiej. Stolica Sycylii to też świetna kuchnia. Niektórzy wręcz nazywają miasto stolicą steet foodu, czyli szybkich dań, które możemy zjeść przy stoliku lub w biegu.

Zobaczymy najważniejsze zabytki miasta, m.in.: katedrę, Pałac Normański z Kaplicą Pallatyńską, kościół La Martorana, słynny targ Vucciria, czy katakumby w kościele kapucynów.  Powrót do hotelu na obiadokolację. Czas wolny. Nocleg.

Dzień 4.     18  października 2019 – piątek  MONREALE – MONTE PELLEGRINO

Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie. Przejazd do Monreale, miasteczka z XII wieku, którego największym skarbem jest przepiękna normańsko-sycylijska katedra ufundowana w 1174 roku przez Wilhelma II Sycylijskiego, ozdobiona mozaikami bizantyjskimi (UNESCO). Czas wolny na pizzę i kawę. Następnie przejedziemy na wzgórze Monte Pellegrino, gdzie mieści się zapierające dech w piersiach sanktuarium z wykutym w skale kościołem Św. Rozalii, patronki Palermo, którą mieszkańcy wyspy bardzo czczą. Z tego miejsca rozciąga się wspaniała panorama na miasto i zatokę. Powrót do hotelu na obiadokolację. Czas wolny. Nocleg.

Dzień 5.         19  października 2019 – sobota  CORLEONE  - AGRIGENTO

Śniada nie, wykwaterowanie. Przejazd do Corleone – osławionego przez powieść i film  o mafii sycylijskiej. Dla chętnych degustacja lokalnej kuchni sycylijskiej i opowieści o wyrabianiu oliwy, serów, wina oraz najsłynniejszego włoskiego ciasta tiramisu i pizzy (10 euro/osoba). Przejazd do Agrigento. To jednym z najważniejszych stanowisk archeologicznych całej Sycylii i jednocześnie jednym z najważniejszych śladów istnienia Wielkiej Grecji (Magna Graecia) jest Dolina Świątyń (Valle dei Templi). Miejsce jest wpisane na listę UNESCO.  Przejazd do hotelu, obiadokolacja, odpoczynek i nocleg.

 Dzień 6.         20  października 2019 – niedziela    NOTO – SYRACYZY

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Noto – stolicy baroku sycylijskiego. Spacer po niezwykłym miasteczku uznanym przez UNESCO za zabytek klasy światowej. Po drodze pauza na punkcie widokowym w Modice – miasta na skale. Przejazd do Syrakuz, najważniejszego miasta Sycylii w czasach starożytnych, które rywalizowało z takimi potęgami jak Ateny czy Kartagina. Zwiedzanie parku archeologicznego z Teatrem Greckim, w którym do dziś wystawia się dramaty klasyków greckich. Wyspa Ortygia z katedrą i słynną fontanną Aretuzy.  Przejazd na nocleg i obiadokolację do Katanii.

 

Dzień 7.   21  października 2019 – poniedziałek  KATANIA 

Niespieszne  śniadanie. Zwiedzanie Katanii – „czarnego miasta” z lawy wulkanicznej. To drugie największe miasto Sycylii, jego patronką jest św. Agata. Historia Katanii sięga czasów antycznych, założona została jako grecka kolonia prawdopodobnie już w XVIII wieku przed naszą erą. Zobaczmy m.in. Duomo, piękny harmonijny Plac Katedralny, Uniwersytet, Bibliotekę, Tetr, Fontannę Słonia, Amfiteatr, Plac Dantego Klasztor Benedyktynów  (UNESCO).  Czas wolny na zakupy i indywidualne spacery, odpoczynek. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

  Dzień 8.  22 października 2019  - wtorek     KATANIA - WARSZAWA

Śniadanie, transfer na lotnisko. Wylot z Katanii o 10:35. 

 

CENA:

Cena z biltem lotniczym Wizzar kupowanym przez biuro - rezerwacja grupowa, 20 kg bagaż   3450,00 + 100 EURO

 Cena zawiera:

 7 noclegów – pokoje 2,3 os z łazienkami, 7 x śniadania kontynentalne, 7 x obiadokolacje, ubezpieczenie KL i NNW, opieka pilota w trakcie całej imprezy, opłaty: za obowiązkowych przewodników miejskich, słuchawki turystyczne,  transport na miejscu, bilety wstępów, degustacje lokalnych produktów, TFG oraz podatki.

 Cena nie zawiera:  dopłat do pokoi 1 os - 150 euro/osoba , napoi do obiadokolacji (oprócz wody), wydatków własnych uczestników,

Wpłaty:

1 . rata - 500,00 zł/os płatne do 20 maja

2. rata - 875,00 zł/os płatne do 30 czerwca

3. rata - 875,00 zł/os płatne do 1 września

 

Sycylia- tam jest moje serce !
Zapraszamy :)

Formularz rezerwacji wycieczki/spaceru