spacer z Dionizosem

wycieczka po LublinieSpacer z Dionizosem i św. Marcinem -

czyli rzecz o tradycjach winiarskich i piwowarskich Lublina z degustacją

 

 Zapraszamy na fantastyczną wycieczkę połączoną z degustacją wina i piwa.  Nic tak nie odpręża jak kieliszek dobrego wina lub kufel piwa w połączeniu z ciekawymi opowieściami w dobrym towarzystwie w Piwnicach Fortuny i Browarów Lubelskich Perła. Dlaczego wino i piwo ma zdrowotne właściwości? :) a mnisi i zakonnicy przodowali w ich produkcji? :) Skąd przywożono wino do Lublina? Wszystkie te tajemnice odkryjemy w....

Kiedy: zamów

Miejsce zbiorki: Trybunał Lubelski, ul. Rynek 1.

Cena: 50 zł/osoba - zawiera - bilety wstępu do Piwnicy Pod Fortuną (WINIARNIA) oraz na trasę podziemną Browarów Lubelskich Perła, ul. Bernardyńska, usługę przewodników i DEGUSTACJĘ DWÓCH GATUNKÓW WINA/lub MIODU PITNEGO oraz DWÓCH GATUNKÓW PIWA, przekąski do wina!
 
(!!) znizka z KARTĄ SENIORA I LUBELSKĄ KARTĄ MIEJSKĄ - 40, 00 zł
 
tradycje winiarskie i piwowarskie LublinaRamowy program:

Dlaczego wino i piwo ma zdrowotne właściwości? :) a mnisi i zakonnicy przodowali w ich produkcji? :) Skąd przywożono wino do Lublina? Wszystkie te tajemnice odkryjemy w renesansowych piwnicach fortuny z unikatowymi freskami prezentującymi tradycje i obyczaje mieszczan związane z winem, te mniej i bardziej frywolne ;)  Skosztujemy węgrzynów i miodów pitnych :)

Nastepnie przejdziemy do Browarów Lubelskich, po drodze przy Archikatedrze dowiemy się co Jezuici mieli wspólnego z piwem, jakie zasługi wnieśli bracia Vetterowie w rozwój browarnictwa w Lublinie.  Może spotkamy ducha na ul. Bernardyńskiej - bo nieustannie ktoś straszy w pałcu Sobieskich. Zwiedzimy turystyczną trasę podziemną zabytkowych browarów i na koniec spróbujemy piwa.
 
 
Zapraszamy :)
 
Partner: Restauracja ZADORA, PIWNICA POD FORTUNĄ, BROWARY PERŁA.
 
Program i scenariusz niniejszej imprezy (jako utwory) oraz sposób ich wykonywania, stanowią autorską własność intelektualną Edu Tour Turystyka i Edukacja Klaudia Giordano i zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83, z późniejszymi zmianami) - są chronione prawem w zakresie: stworzenia, dystrybucji, prezentacji oraz wykonywania utworu. Prawo to stosuje się zaróno do wycieczka po Lublinietreści utworu, jak i do jego tytułu (którym jest tytuł/nazwa danej imprezy).
 

Formularz rezerwacji wycieczki/spaceru