spacer z Ambrozym degustacje miodow pitnych i piwa

degustacja miodów i wina w LublinieSpacer ze św. Ambrożym i Marcinem -

czyli rzecz o tradycjach wytwarzania miodów pitnych i piwa

w Lublinie z degustacją :)

 

 Zapraszamy na fantastyczną wycieczkę połączoną z degustacją miodów pitnych i piwa.  Nic tak nie odpręża jak kieliszek dobrego dówjniaku lub kufel piwa w połączeniu z ciekawymi opowieściami w dobrym towarzystwie w dawnych pijalniach miodu i wina oraz Browarów Lubelskich Perła. Dlaczego miód i piwo ma zdrowotne właściwości? :) a mnisi i zakonnicy przodowali w ich produkcji? :) Skąd przywożono je do Lublina? Wszystkie te tajemnice odkryjemy na wspolnym spacerze. Ponadto, dowiemy się o wspaniałych tradycjach pszczelarstwa na Lubelszczyźnie, a patronem pszczelarzy jest św. Ambroży, a jak to się stało i dlaczego towarzyszy mu święty Marcin to już na wycieczce.

Miejsce zbiorki: Trybunał Lubelski, ul. Rynek 1.

Cena: 60 zł/osoba - zawiera - bilety wstępu na trasę podziemną Browarów Lubelskich Perła, ul. Bernardyńska, usługę przewodników i DEGUSTACJĘ DWÓCH GATUNKÓW MIODU PITNEGO oraz PIWA, a także piernika lubelskiego.
 
Ramowy program:

Dlaczego miody i piwo mają zdrowotne właściwości? :) a mnisi i zakonnicy przodowali w ich produkcji? :) Skąd przywożono miód do Lublina? Wszystkie te tajemnice odkryjemy w renesansowych dawnych kamienicach i wyszynkach.  Skosztujemy miodów pitnych i piernika lubelskiego :)

Nastepnie przejdziemy do Browarów Lubelskich, po drodze przy Archikatedrze dowiemy się co Jezuici mieli wspólnego z piwem, jakie zasługi wnieśli bracia Vetterowie w rozwój browarnictwa w Lublinie.  Może spotkamy ducha na ul. Bernardyńskiej - bo nieustannie ktoś straszy w pałcu Sobieskich. Zwiedzimy turystyczną trasę podziemną zabytkowych browarów i na koniec spróbujemy piwa.
 
Zapraszamy :)
 

@Program i scenariusz niniejszej imprezy (jako utwory) oraz sposób ich wykonywania, stanowią autorską własność intelektualną Edu Tour Turystyka i Edukacja Klaudia Giordano i zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83, z późniejszymi zmianami) - są chronione prawem w zakresie: stworzenia, dystrybucji, prezentacji oraz wykonywania utworu. Prawo to stosuje się zaróno do treści utworu, jak i do jego tytułu (którym jest tytuł/nazwa danej imprezy).

Formularz rezerwacji wycieczki/spaceru