skarbce lublina

skarbce lublina edu tourSkarbce Lublina - najpiękniejsze, najcenniejsze!

 

Wspaniały rodzinny spcer szlakiem najcenniejszych skarbów w Lublinie, gdzie zgromadzone są unikatowe zbiory sztuki sakralnej. Odwiedzimy Muzeum Starodruków i Sztuki Sakralnej Metropolitarnego Seminarium Duchownego, skarbiec oo. Dominikanów na Starym Mieście, skarbiec i słynną zakrystię akustyczną Archikatedry Lubelskiej.

Miejsce spotkania: Brama Metropolitarnego Seminarium Duchownego, ul. Wyszyńskiego 6
cena: 30 zł/osoba -  bilety wstępu oraz usługi przewodników.skarbce lublina edu tour

Ramowy program:

Z przewodnikiem zwiedzimy najpierw zbiory skarbca Semianrium Duchownego w Muzeum Starodruków i Sztuki Sakralnej ze słynym maszłem z Kraśnika z 1400 roku. Następnie udamy się do Archikatedry Lubelskiej. Zwiedzimy dawny kościół Jezuitów, poznamy jego historię oraz zakrystię akustyczną i skarbiec, gdzie zobaczymy przepiękne polichromie Meyera, złote kielichy wysadzane drogimi kamieniami, monstrancje o niezwykle bogatej stylistyce oraz przepiękne, haftowane ornaty.
Ostatnim punktem wycieczki będzie Skarbiec oo. Dominikanów w "Klasztorze w sercu Miasta". Starodruki, księgi opisujące cuda drzewa krzyża świętego, bogato zdobione szaty oraz reprodukacja obrazu "Unii Lubelskiej" Jana Matejki. W kościele pod wezwaniem św. Stanisława zobaczymy słynny obraz "Pożar Lublina", dzięki któremu poznamy jak wyglądało dawniej nasze miasto.
Spacer zakończymy około godziny 13.00.

Zapraszamy :)

 

 @ Program i scenariusz niniejszej imprezy/szkolenia (jako utwory) oraz sposób ich wykonywania, stanowią autorską własność intelektualną Edu Tour Turystyka i Edukacja Klaudia Giordano i zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83, z późniejszymi zmianami) - są chronione prawem w zakresie: stworzenia, dystrybucji, prezentacji oraz wykonywania utworu. Prawo to stosuje się zaróno do treści utworu, jak i do jego tytułu (którym jest tytuł/nazwa danej imprezy).

Formularz rezerwacji wycieczki/spaceru