Sankt Petersburg - Kowno - Ryga - wycieczka objazdowa

wycieczka do Sankt PetersburgaSankt Petersburg - Kowno - Ryga -  wycieczka objazdow


Sankt Petersburg nazywany Wenecją Północy jest najbardziej europejskim z rosyjskich miast. Dzięki wspaniałym zabytkom i światowej sławy muzeom uważany jest za kulturalną stolicę Rosji. Założony ponad 300 lat temu przez cara Piotra Wielkiego, już po 10 latach istnienia stał się stolicą imperium rosyjskiego i zyskał sławę jednego z najpiękniejszych miast Europy. Kolorowe budynki, szerokie ulice i wspaniałe pałace tworzą niepowtarzalny klimat tego miasta.

Wybierz się z Nami w tę niepowtarzalną podróż ! Weź ze sobą paszport.


1 Dzień
Wyjazd w godzinach porannych, po drodze krótkie zwiedzanie Kowna (około 1,5- godzinny spacer po mieście), przyjazd do Rygi, zakwaterowanie, obiadokolacja,  nocleg.

2 Dzień
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Petersburga, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, wieczorny spacer po mieście,  nocleg

3 Dzień
Śniadanie, spotkanie z przewodnikiem- objazdowa wycieczka po Sankt Petersburgu: cerkiew i klasztor Smolny, zabudowania Wyspy Wasilewskiej, nabrzeże Uniwersyteckie i Pałacowe, Admiralicja, budynek Sztabu Generalnego, pomnik Piotra I – Miedziany Jeździec, Plac Sztuki, pomnik Puszkina, obiadokolacja, nocleg.

4 Dzień
Śniadanie, Carskie Sioło – unikatowy zespołu pałacowo-parkowy. Zwiedzanie pałacu Katarzyny Wielkiej wraz z Bursztynową Komnatą oraz Wielką Salą Tronową, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.

5 Dzień
Śniadanie dalsze zwiedzanie miasta, m.in.: krążownik Aurora – symbol rewolucji październikowej, Plac św. Izaaka, Sobór św. Izaaka (Newski Prospekt – główna arteria miasta, katedra Kazańska, Twierdza Pietropawłowska (najstarsza budowla miasta) z Soborem św. Piotra i Pawła , Sobór św. Mikołaja, obiad, czas wolny, dla chętnych możliwość zwiedzania Pałacu Zimowego z jednym z największych muzeów świata Ermitażem, nocny przejazd w kierunku Rygi.

6 Dzień
Przyjazd do Rygi, czas wolny, zakwaterowanie w hotelu, piesza wycieczka po mieście, obiadokolacja, czas wolny, nocleg

7 Dzień
Śniadanie, wyjazd w kierunku Polski, planowany powrót w godzinach wieczornych

Cena

cena 1590 zł/os.
zaliczka:  300, 00 zł/osoba

                              
Cena zawiera:
5 noclegów ( pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami), 5 śniadań, 5 obiadokolacji, 1 obiad, transport autokarem, ubezpieczenie NNW i KL, opieka pilota, loklanego przewodnika w Petersburgu

Cena nie zawiera:
wizy Federacji Rosyjskiej- koszt około 370- 400 zł - w odpowienim momnecie zostaniesz poproszony o przygotowanie zdjęcia do wizy i paszpotru

biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (około 40 euro)

 
Partner: BT HUbertus

Formularz rezerwacji wycieczki/spaceru