Pulawy Naleczow Lublin

zwiedzamy puławyPuławy - Nałęczów - Lublin

2 dni

 Historia Izabeli Czartoryskiej z Flemingów, założycielki pierwszego muzeum w Polsce, wspaniały ogród, który kształtowala oraz Pałac - są fascynujące.

Do tego pobyt w najsłynniejszym uzdrowisku Lubelszczyny - Nałęczowie, spacer po parku i odwiedziny w pijalni wód mineralnych, skosztowanie wody ze źródełka miłości, wspomnienie Prusa i Żeromskiego - dopełnią relaksu i odpoczynku.

A odwiedziny Lublina -  miasta ze Znakiem Dziedzictwa Europejskiego z niepowtarzalnym klimetem zabytkowych uliczek, pełnych legend i kawiarenek - gwarantują udany wyjazd!

Dzień 1. 

Przyjazd z miejsca zbiórki do Puław. Zwiedzanie Muzeum Czartoryskich w Puławach oraz spacer po Parku, gdzie zobaczymy m.in. Domek Grecki i Świątynię Sybilli. Przejazd do Nałęczowa. Odwiedziny Chaty Żeromskiego - która jest teraz muzeum z pamiątkami po pisarzu.

Zejście do Parku i spacer pośród zabytkowych alei drzew, Pałac Małachowskich, ławeczka Prusa, zabytkowe uzdrowiska i jeziorko miłości. Wejscie do Palmiarni i degustacja trzech rodzajów wód zdrowotnych: Celiński, Barbara i Miłość. 

Przejazd na miejsce zakwaretowania. Obiadkolacja i nocleg.

 

Dzień 2.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Lublina i zwiedzanie miasta ze znakiem dziedzictwa europejskiego. Zobaczymy Zamek Lubelski z Kaplicą Trójcy Świętej, Bramę Grodzkę, Plac po Farze, Klasztor oo. Dominikanów, Trybunał, Basztę Półokragłą i mural na Jezuickiej, Bramę Krakowską oraz Archikatedrę. Możliwe także wejscia na Donżon lub WieżęTrynitarską (punkty widokowe). Podczas zwiedzania przerwa na kawę/obiad. Wyjaz dw drogę powrtoną.

 Cena: 60 zł/osoba za 2 dni przy minimum 15 osobach +ew. bilety wstępów do zwiedzanych obietków (15 zł Pałac w Puławach + 60 zł od gruy przewodnik muzealny; 5, 50 zł Chata Żeromkiego, 3,50 zł Pijalnia wód w Nałęczowie, 15 zł Kaplica Trójcy Świętej na Zamku w Lubinie, 9 zł Donżon, 7 zł Wieża Trynitarska)

 Zapraszamy :) Możliwość modyfikacji programu według życzenia.

@Program i scenariusz niniejszej imprezy (jako utworu) oraz sposób ich wykonywania, stanowią autorską własność intelektualną Edu Tour Turystyka i Edukacja Klaudia Giordano i zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83, z późniejszymi zmianami) - są chronione prawem w zakresie: stworzenia, dystrybucji, prezentacji oraz wykonywania utworu. Prawo to stosuje się zaróno do treści utworu, jak i do jego tytułu (którym jest tytuł/nazwa danej imprezy).

Formularz rezerwacji wycieczki/spaceru