Puławy - Nałęczów - Lublin - 2 dni

zwiedzamy puławyPuławy - Nałęczów - Lublin

2 dni

 Historia Izabeli Czartoryskiej z Flemingów, założycielki pierwszego muzeum w Polsce, wspaniały ogród, który kształtowala oraz Pałac - są fascynujące.

Do tego pobyt w najsłynniejszym uzdrowisku Lubelszczyny - Nałęczowie, spacer po parku i odwiedziny w pijalni wód mineralnych, skosztowanie wody ze źródełka miłości, wspomnienie Prusa i Żeromskiego - dopełnią relaksu i odpoczynku.

A odwiedziny Lublina -  miasta ze Znakiem Dziedzictwa Europejskiego z niepowtarzalnym klimetem zabytkowych uliczek, pełnych legend i kawiarenek - gwarantują udany wyjazd!

Dzień 1. 

Przyjazd z miejsca zbiórki do Puław. Zwiedzanie Muzeum Czartoryskich w Puławach oraz spacer po Parku, gdzie zobaczymy m.in. Domek Grecki i Świątynię Sybilli. Przejazd do Nałęczowa. Odwiedziny Chaty Żeromskiego - która jest teraz muzeum z pamiątkami po pisarzu.

Zejście do Parku i spacer pośród zabytkowych alei drzew, Pałac Małachowskich, ławeczka Prusa, zabytkowe uzdrowiska i jeziorko miłości. Wejscie do Palmiarni i degustacja trzech rodzajów wód zdrowotnych: Celiński, Barbara i Miłość. 

Przejazd na miejsce zakwaretowania. Obiadkolacja i nocleg.

 

Dzień 2.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Lublina i zwiedzanie miasta ze znakiem dziedzictwa europejskiego. Zobaczymy Zamek Lubelski z Kaplicą Trójcy Świętej, Bramę Grodzkę, Plac po Farze, Klasztor oo. Dominikanów, Piwnicę pod Fortuną, Trybunał, Basztę Półokragłą i mural na Jezuickiej, Bramę Krakowską oraz Archikatedrę. Możliwe także wejscia na Donżon lub WieżęTrynitarską (punkty widokowe). Podczas zwiedzania przerwa na kawę/obiad. 

Wyjaz dw drogę powrtoną.

 

Zapraszamy.

Możliwość modyfikacji programu według życzenia.

Formularz rezerwacji wycieczki/spaceru