Praga- w krainie piwa i knedlikow

wycieczka do Pragi Złota Praga -  w kraju piwoszy i knedlików

 WAMBIERZYCE – KUDOWA ZDRÓJ – PRAGA - ADRSPACH

 

Praga – złote miasto o stu wieżach,  Spektakl „światło i dźwięk” czyli słynne fontanny Krizikove
 Rejs statkiem po Wełtawie!  Dancing !! :)
 Wambierzyce – śląskie Jeruzalem,  Kaplica Czaszek w Czermnej,  Adrspach – skalne miasto, jeden z cudów przyrody.

Kiedy: zamów :)

DZIEŃ 1. LUBLIN, WAMBIERZYCE, KUDOWA ZDRÓJ

Zbiórka w godzinach porannychna Placu Zamkowym. Wyjazd w kierunku Kotliny Kłodzkiej.
WAMBIERZYCE – ŚLĄSKIE JERUZALEM. Sanktuarium Matki Bożej Wambierzyckiej Królowej Rodzin - Patronki Ziemi Kłodzkiej. Do świątyni prowadzi 57 schodów o symbolicznym znaczeniu: 9 (liczba chórów anielskich) + 33 (wiek Chrystusa w chwili ukrzyżowania) + 15 (wiek Marii w chwili poczęcia Chrystusa). Zobaczymy również kalwarię z około 100 kaplicami i kapliczkami oraz 12 bramami. Płynący przez miejscowość strumień nosi nazwę Cedron, nazwy okolicznych wzgórz nawiązują do tematyki biblijnej (Tabor, Syjon, Horeb itp.). Odnosi się to w swojej symbolice do Jerozolimy. W 1882 r. wykonana została ruchoma szopka przez miejscowego zegarmistrza Longinusa Wittiga z ponad 800 figurkami.

Następnie zwiedzanie KAPLICY CZASZEK W CZERMNEJ - Wielki wspólny grobowiec ofiar wojen Śląskich z lat 1740-1742 i 1744-1745 oraz chorób zakaźnych z XVIII wieku. Ściany i sufit kaplicy wyłożone są 3 tysiącami czaszek i kości ludzkich. Pod podłogą spoczywa dalsze kilkadziesiąt (20-30 tys.) szczątków ludzi. Kaplica wybudowana została w 1776 roku przez księdza Wacława Tomaszka, któremu budowa kaplicy, zbieranie szczątków, dezynfekcja i impregnacja oraz układanie szczątków zajęły osiem lat. Jest ona wyjątkowym obrazem przemijalności i kruchości człowieka, w której spotkały się szczątki dawnych rodzin, przyjaciół i wrogów. To jedyny tego typu obiekt w Polsce i jeden z trzech w Europie.
Przejazd do Kudowy Zdrój. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Dla chętnych możliwość spaceru po Parku Zdrojowym.

Wieczorem DANCING dla grupy w Restauracji Kosmiczna przy Parku Zdrojowym.

 

DZIEŃ 2. KUDOWA ZDRÓJ - PRAGA
Śniadanie. Wyjazd w kierunku Czeskiej Republiki na zwiedzanie pięknej Pragi nazywanej „złotym miastem” lub „miastem o stu wieżach”.
Przed przekroczeniem granicy możliwy postój w celu wymiany pieniędzy w kantorach. W Republice Czeskiej walutą jest korona czeska, ale istnieje możliwość zakupów również w EURO. Z reguły podawane są dwie ceny: w koronach czeskich i w euro.
Zwiedzanie z przewodnikiem. Mala Strana: Ogrody Wallensteina, Most Karola z barokowymi pomnikami świętych – podziwianie pięknej panoramy Pragi, wyspa Kampa. Rynek staromiejski, Ratusz z zegarem Orloj - jedyny, który mierzy czas na sposób staro-babiloński, pomnik Jana Husa oraz wiele innych ciekawych miejsc. Parlament, Plac Republiki z Wieżą Prochową i perłą secesji – Domem Miejskim, Uniwersytet Karola, Żydowska dzielnica Jozefov - miejsce gdzie koncentrowało się życie Żydów praskich, domy mieszkalne, ratusz, synagogi. Czas wolny. Rejs statkiem po Wełtawie. Obiadokolacja w czeskiej hospodzie. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Nocleg.


DZIEŃ 3. PRAGA
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Pragi z przewodnikiem rozpoczniemy od najstarszego klasztoru w Republice Czeskiej - Klasztor na Strachovie, słynącego z bogatych zbiorów bibliotecznych. Spacer po dzielnicy Hradczany rozpoczniemy od Placu Loretańskiego, gdzie zobaczymy barokową kopię domku Loretańskiego, w którym wg. legendy zasnęła Matka Boża, czyli tzw. „Santa Casa” przeniesionego przez anioły w celu ochrony przed Turkami. Kolejnym punktem spaceru będzie bogata zabudowa pałacowa: m.in. pałace Szwarzenbergów, Toskański, Arcybiskupi, Czerniński. Zamek praski i uroczysta zmiana warty przed zamkiem o godz. 12:00, spacer po terenie Hradu – największego kompleksu zamkowego w Czechach, w trakcie którego zobaczymy Katedrę św. Wita, bazylikę św. Jerzego, kaplicę wszystkich świętych, stary i nowy Pałac Królewski. Czas wolny.

Plac Wacława - kulturalne centrum miasta - Był miejscem tzw. Aksamitnej rewolucji w 1989. Dziś jest to główna arteria praska. Zarówno w dzień, jak i w nocy tętni życiem kulturowym, towarzyskim oraz handlowym. Obiadokolacja. Przejazd do hotelu. Odpoczynek.

Wieczorem (ok. 21:00) wyjazd na wieczorny spektakl „światło i dźwięk” – czyli słynne fontanny Krizikove. Przejazd do hotelu na nocleg.


DZIEŃ 4. PRAGA - ADRSPACH
Śniadanie.
Przejazd do ADRSPACH. Wędrówka po Skalnym Mieście z przewodnikiem. W programie: skały o romantycznych nazwach jak: Kochankowie, Starosta i Starościna, Głowa Cukru, Ząb Karkonosza, Dzban i inne, a także wodospad oraz piękne dwa skalne jeziorka, rejs łodzią.
Przed przekroczeniem granicy postój na zakupy w Czechach. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd w godzinach nocnych na miejsce zbiórki.

 

CENA: 870,00 PLN + 550 CZK
Kalkulacja dla 45 os płacących


Cena zawiera:
3 noclegi w hotelach (pokoje 2, 3 os z łazienką, tv ) - jeden nocleg w Polsce, dwa noclegi w Pradze;
wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje;
ubezpieczenie NNW,
opiekę pilota na całej trasie,
opieka przewodnika miejscowego,
transport autokarem,
opłaty drogowe, opłaty parkingowe,
bilet wstępu na dancing z poczęstunkiem,
bilety wstępu do atrakcji na terenie Polski.


Cena nie zawiera:
dopłat do pokoi 1 os.,
wydatków własnych uczestników,
biletów wstępów do zwiedzanych obiektów na terenie Republiki Czeskiej, płatne pilotowi – 550 CZK (rejs statkiem po Wełtawie, Adrspach, fontanny w Pradze).

Każdy z uczestników zobowiązany jest do posiadania ważnego dowodu osobistego lub paszportu.
Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

@ programy wycieczek są programami autorskimi, ich treść i użycie podlega Ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83, z późniejszymi zmianami) - są chronione prawem w zakresie: stworzenia, dystrybucji, prezentacji oraz wykonywania utworu. Prawo to stosuje się zarówno do treści utworu, jak i do jego tytułu (którym jest tytuł/nazwa danej imprezy).

 

Formularz rezerwacji wycieczki/spaceru