Na szlaku renesansu lubelskiego

                                  Renesans Lubelski – wyjazd szkoleniowy


Niedawno obchodziliśmy rok renesansu lubelskiego. Dlatego warto bliżej poznać obiekty z nim związane.
Na szkoleniu dowiesz się czym jest renesans lubelski? Czy to styl? Czy zjawisko? Jak go charakteryzować? Jak to stało się, że w ogóle zaistniał?  Czy jest rzeczywiście „lubelski”, czy może to styl eklektyczny, prezentujący fantazję fundatorów. O tym wszystkim dowiemy się na wyjeździe szkoleniowym części Szlaku Renesansu Lubelskiego.

Dla grupy, dla której ta trasa nie jest wygodna ze względów logistycznych - ułożymy trasę bardziej dopasowaną, obejmującą obiekty renesanu w innych częściach województwa.

Szkolenie jest przeznaczone dla: pasjonatów Lubelszczyny, kultury, histoii  i sztuki;  a także pilotów i przewodników, którzy przyjeżdzają na ziemię lubelską, zamojską i Roztocze oraz tych, którzy już dobrze poruszają się po niej, ale chcieliby poszerzyć swoją wiedzę. Szlak renesanu lubelskiego jest dośc rozległy, szkolenie obejmuje wybrane obiekty.

Czas  i miejsce zbiorki – Plac Zamkowy Lublin, godz. 8.00, kiedy - zamów.
Cena: 96 zł/osoba przy minimum 20 osobach 

(wynajęcie autokaru na trasie wyjazdu, ubezpieczenie NNW, usługę szkoleniową, opiekę pilota, zaświadczenie uczestnictwa, mapę szlaku renesanu lubelskiego).


 Trasa wyjazdu szkoleniowego:

Końskowola – Kościół poszpitalny św. Anny;

Gołąb – Kościół pod wezwaniem Św. Katarzyny i Św. Floriana;

Kazimierz Dolny nad Wisłą – Kościół Farny pod wezwaniem św. Bartłomieja Apostoła i św. Jana Chrzciciela, Kamienica Przybyłów, Kamienica Górskich, Kamienica Celejowska, Kościoł poszpitalny pod wezwaniem św. Anny;

Wąwolnica – kaplica pod wezwaniem Matki Boskiej Kębelskiej;

Lublin – Kościół pobrygidkowski pod wezwaniem Matki Boskiej Zwycięskiej, Dominikanie.

Zapraszamy!

Formularz rejestracyjny