legendy lubelskie

zwiedzanie Lublian dla dzieciO królu, koziołku, czarciej łapie - i inne legendy lubelskie


Zabawa i zwiedzanie :)

W Lublinie pomieszkiwał kiedyś prawdziwy król. Miał swoją siedzibę na Zamku. Zobaczymy pierwszą obronną budowlę Lublina – Donżon, ale po ona była potrzebna królowi??  Pospacerujemy uliczkami Starego Miasta, dowiemy się od jakiej ryby pochodzi nazwa Lublina, o czym był sen Księcia Leszka Czarnego, co na ucho wyszeptał mu Archanioł Michał?  jakie tajemnice kryje Plac po Farze, dlaczego symbolem miasta jest Koziołek. Sprawdzimy czy Kamień Nieszczęścia nadal wędruje po uliczkach Lublinami jak go ujarzmić. Czy kogucik na Wieży Trynitarskiej dalej pieje i dlaczego czarci wstawili się za biedną wdową.

Kiedy: zamów

Spotykamy się przy wejściu do Zamku, ul. Zamkowa 1.

Cena: 25 zł /osoba przy minimum 15 osobach lub 300 zł/grupa

Dodatkow można wykupiś bilet do Stołu z Czarcią Łapą na Zamku (6,50 zł/dziecko lub bilet rodzinny, senior (babcia /dziadek) 4 zł.

@Program i scenariusz niniejszej imprezy (jako utworu) oraz sposób ich wykonywania, stanowią autorską własność intelektualną Edu Tour Turystyka i Edukacja Klaudia Giordano i zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83, z późniejszymi zmianami) - są chronione prawem w zakresie: stworzenia, dystrybucji, prezentacji oraz wykonywania utworu. Prawo to stosuje się zaróno do treści utworu, jak i do jego tytułu (którym jest tytuł/nazwa danej imprezy).

Formularz rezerwacji wycieczki/spaceru