Jarmark Bozonarodzeniowy - Drezno Wroclaw Goerlitz

DreznoJARMARK BOŻONARODZENIOWY – Wrocław, Drezno, Goerlitz


Nie nic piękniejszego zimą jak Jarmarki Bożonarodzeniowe.Iluminajcje, atmosfera świąteczna i frykasy.
Jedźmy tam razem :) Piękne iluminacje, ozdoby Wrocławia i Drezna - przyciagaja turystów z całej Europy.

Do tego wszystko czego potrzebujemy na święta - znajdziemy na straganch i poznamy historie tych wspaniałych miast.


Dzień 1
Zbiórka w godzinach nocnych, przejazd autokarem w kierunku Wrocławia. Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu to jeden z najpiękniejszych jarmarków. W tym wyjątkowym czasie serce Wrocławia zaczyna bić mocniej. Spacerując po Rynku znaleźć będzie można nie tylko aromatyczny grzaniec i słodkie pierniki, ale też specjały, których nie spotka się w żadnym innym miejscu. W pięknych, drewnianych domkach będzie można wybierać świąteczne podarunki spośród wielu unikatów. Zwiedzanie Wrocławia z przewodnikiem. Wieczorem przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 2
Śniadanie. Wyjazd w kierunku stolicy Saksonii – DREZNA. Miasta kultury i sztuki światowej rangi, nazywane „Florencją nad Łabą”. Swój okres świetności miasto przeżywało w pierwszej połowie XVIII wieku, kiedy to znajdowało się pod panowaniem Augusta II Mocnego. Zwiedzimy: Zwinger – zespół pałacowy, dawna siedziba Wettinów, uznawany za perłę sztuki barokowej. Wnętrza kryją: Galerię Starych Mistrzów, jeden z najcenniejszych na świecie zbiorów dzieł sztuki, Opera Sempera – stanowiąca niedościgniony wzór dla architektów innych budynków operowych świata, Hofkirche – katolicki kościół w centrum protestanckiego Drezna, który był budowany w największej tajemnicy… Frauenkirche – 95 metrowa kamienna kopuła kościoła jest jednym z symboli Drezna, Tarasy Brühla – rozciągające się nad Łabą, nazywane „Balkonem Europy”. Fürstenzug – saski „pochód książęcy”, przedstawiający dzieje dynastii panującej na 24tys. porcelanowych płytkach, Złoty Jeździec – posąg przedstawiający Augusta II Mocnego jako rzymskiego cesarza. Czas wolny na jarmarku. Przejazd na nocleg i obiadokolację do Polski.

Dzień 3
Śniadanie. Görlitz– jedno z najpiękniejszych miast Niemiec, leżące tuż za granicą. Niezwykła różnorodność architektury oraz  przeplatające się ze sobą wpływy katolickie, protestanckie, czeskie, pruskie, saksońskie i śląskie. Zobaczymy starówkę z dolnym rynkiem (Untermarkt), okazałe budynki mieszczańskie, ratusz miejski, oraz najstarszy w Niemczech mieszczański dom z okresu renesansu (Schönhof). Kościół Św. Piotra
i Pawła ze słynnymi organami Caspariniego, budynki hal sukienniczych, Dom Biblijny. Czas wolny na jarmarku.
Zwiedzanie najdalej na wschód niemieckiego browaru – Landskron Brauerei Görlitz. Podczas zwiedzania poznamy tajniki tradycyjnego warzenia piwa, zwiedzimy poszczególne etapy produkcji, a także będziemy mieli możliwość degustacji produktów.

Wyjazd w kierunku Polski. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach nocnych.

CENA: 590,00 zł/os


Cena zawiera:

- 2 noclegi – pokoje 2,3 os z łazienkami, 2 x śniadania,

- ubezpieczenie NNW, KL,

- opieka pilota w trakcie całej imprezy,

- opłaty: za obowiązkowych przewodników miejskich, 

- opłaty drogowe, opłaty parkingowe,

- transport komfortowym autokarem klasy LUX z WC, TV, barkiem; w przypadku miejszej ilościowo grupy - transport komfortowym busem;


Cena nie zawiera: dopłat do pokoi 1 os,  obiadokolacji – z racji ilości smakołyków, które można degustować na jarmarkach każdy wybiera sam to co lubi :),

biletów wstępu BROWAR: 8 EUR. Chętni mogą również w wolnym czasie pójść do ZWINGER w Dreźnie – zwiedzanie i bilet we własnym zakresie.

Każdy z uczestników zobowiązany jest do posiadania ważnego dowodu osobistego lub paszportu.

@Program i scenariusz niniejszej imprezy (jako utworu) oraz sposób ich wykonywania, stanowią autorską własność intelektualną Edu Tour Turystyka i Edukacja Klaudia Giordano i zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83, z późniejszymi zmianami) - są chronione prawem w zakresie: stworzenia, dystrybucji, prezentacji oraz wykonywania utworu. Prawo to stosuje się zaróno do treści utworu, jak i do jego tytułu (którym jest tytuł/nazwa danej imprezy).


Formularz rezerwacji wycieczki/spaceru