ferie trybunal sprawiedliwosci

warsztaty dla dzieci w LublinieO trybunalskim wymiarze sprawiedliwości  - opowieści spod miecza i topora 

 

Warsztaty przygotowane dla gimnazjalistów

 Czas trwania warsztatów: około 2 godziny.

Ilość dostępnych miejsc: 30 osób.

Cena: 20 zł/osoba

Zbiórka: Trybunał, Rynek 1, Stare Miasto

 

Spacer i warsztaty, który poprowadzi m.in. Lubelski Kat. Młodzież dowie się jaka była historia powstania Trybunału Koronnego w Lublinie, jak wyglądały sądy trybunalskie, czym kat parał się po godzinach. Na kamieniu nieszczęścia Kat opowie o swojej codziennej powinności (animacje).

Następnie w Piwnicy pod Fortuną - w piwnicy kata, gdzie znajdują się dawne narzędzia tortur - animatorki opowiedzą o najciekawszych i najgłośniejszych procesach jakie rozpatrywał Trybunał Koronny.  

Na podstawie przygotowanych materiałów uczestnicy będą mieli za zadanie zrelacjonować przebieg rozprawy (praca w podgrupach - 3 procesy), ocenić skuteczność sądu i sprawiedliwość wyroku.

Następnie młodzież dowie się od Kata jakie miał obowiązki społeczne i prawe – będzie to w formie quizu i puzzli. Na koniec Kat sprawdzi wiedzę prowadząc Show Sprawiedliwości (zabawa na zasadzie jeden z dziesięciu). Lider zwycięskiej drużyny odbierze dyplom od Kata.

Warsztaty dostępne przez cały rok. Zapraszamy grupy/szkoły.

 

W poniższym formularzu zgłoszenia podaj nazwę warsztatów, dzień i godzinę, imię i nazwisko dzieca (dzieci) lub nazwę szkoły z ilością dzieci w klasie.

Formularz rezerwacji wycieczki/spaceru