ferie renesansowe miesie

warsztaty dla dzieci w Lublinie

Renesansowe Misie. XVI-wieczne dzieci - co robiły, w co bawiły się 

 

Warsztaty przygotowane dla dzieci z klas 2-4  SP

Czas trwania warsztatów: około 2 godziny.

Ilość dostępnych miejsc na każdą edycję: 30 osób.

Cena: 15 zł/osoba

Zbiórka: Trybunał, Rynek 1, Stare Miasto

 

Warsztaty zaczną się w Piwnicy pod Fortuną, nowoczesnym multimedialnym muzeum. Podczas pierwszej zabawy odnajdują ukryte w różnych miejscach ekspozycji nazwy i objaśnienia  przedmiotów znajdujących się w muzeum. Następnie opowiadają w co najczęściej bawią się, co robią, jak wygląda dzień współczesnego dziecka, próbując jednocześnie razem z prowadzącym porównać go z dniem dziecka w renesansie. Będą rozmawiać o ubiorze, obyczajach i szkole oraz o jedzeniu w renesansie. Następnie zadaniem dzieci będzie posegregowanie przygotowanych produktów, odpowiadając jednocześnie na pytanie czy dany produkt mógł już istnieć w renesansie czy nie. Wszystkie dzieci uwielbiają się bawić. A zatem w kolejnej części warsztatów rozmawiamy o zabawach   w dawnych czasach. Dzieci mają udawać detektywa i przy pomocy lupy odnaleźć na obrazie (P. Bruegla) jak najwięcej ukrytych zabaw dziecięcych.

Na koniec wychodzimy na Rynek i bawimy się w dawne zabawy. Na kamienicach wokół Rynku rozpoznajemy dawne stroje, napisy, detale architektoniczne, zastanawiamy się, gdzie może być coś co jedzono w renesansie. Poznajmy legendy o Czarciej Łapie (robimy odciski łapy), o Koguciku na Wieży Trynitarskiej oraz o magicznym Kamieniu Nieszczęścia, który dzieciom przynosi powodzenie w szkole.

W poniższym formularzu zgłoszenia zamów warsztaty - podaj nazwę warsztatów, dzień i godzinę, nazwę szkoły z ilością dzieci w klasie.

 

Warsztaty dostępne także w stałej oferie na życzenie grup/klas. Zapraszamy :)

Formularz rezerwacji wycieczki/spaceru