Ferie na nartach w Bukowinie Tatrzanskiej

zimowisko narty z LublinaJedziemy na narty! Zimowisko Bukowina Tatrzańska!

RUSIN SKI i kulig z pochodniami, baseny termalne!


Bukowina Tatrzańska - to z pewnością jedna z tych podhalańskich wsi, którą odwiedził już chyba każdy miłośnik turystyki górskiej. Usytuowanie czyni ją niezwykle atrakcyjną.

Wysokość na jakiej się znajduje to miejscami 1000 metrów nad poziomem morza. To raj dla wszystkich tych, którzy kochają góry i fenomenalne miejsce dla miłośników sportów zimowych. Na jej terenie znajduje się wiele niewielkich rozmiarów wyciągów, które otwarte są dla zarówno miejscowych, jak i przyjezdnych narciarzy cały sezon zimowy.

Ramowy program:


Dzień 1: Wyjazd z Lublina o godz. 7:00. Przejazd w kierunku Podhala. Po drodze krótkie przerwy.
Przyjazd do Bukowiny Tatrzańskiej, zakwaterowanie, spacer po okolicy, obiad. Po obiedzie wyjście do wypożyczalni sprzętu narciarskiego na dobór sprzętu dla uczestników (narty, kijki, buty, kaski). Po południu pierwsza lekcja jazdy na nartach – ok. 1h. Spotkanie z instruktorem, zapoznanie się z zasadami jazdy i poruszania się na stoku. Powrót do ośrodka na kolację. Wieczorem slajdowisko i pogadanka o Tatrach. Nocleg.


Dzień 2: Śniadanie, wyjście na stok. Nauka jazdy na nartach i korzystania z wyciągu. Pierwsze samodzielne kroki narciarskie i świetna zabawa pod okiem instruktora. Powrót na obiad. Po obiedzie powrót na stok. Pobyt na stoku do kolacji. Kolacja. Wieczorem kulig z pochodniami, ogniskiem i ciepłą herbatą. Nocleg.


Dzień 3: Śniadanie, wyjście na stok. Jazda na nartach. Obiad. Po obiedzie wyjście na baseny termalne. Pobyt 2,5 h. Termy BUKOVINA to największy w Polsce kompleks basenów geotermalnych. Dzięki połączeniu leczniczych właściwości wód z doskonałą infrastrukturą basenową. Termy BUKOVINA to kompleks składający się zarówno z basenów wewnętrznych jak i zewnętrznych, rekreacyjnych oraz pływackich. Wszystkie wypełnione są wodą termalną, której temperatura się waha od 30 do aż 38°C. 4 baseny,zjeżdżalnie i rwąca rzeka. Dzieci mogą bezpiecznie bawić się pod czujnym okiem doświadczonych ratowników. Powrót na kolacje. Wieczorem konkursy i zabawy edukacyjne. Nocleg.


Dzień 4: Śniadanie, wyjście na stok. Jazda na nartach. Jazda na nartach pod okiem instruktora. Powrót na obiad. Po obiedzie powrót na stok, a także rozgrywki sportowe na śniegu. Kolacja. Wieczór filmowy. Nocleg.


Dzień 5: Śniadanie, wyjście na stok. Jazda na nartach, korzystania z wyciągu. Jazda na nartach pod okiem instruktora. Powrót na obiad. Po obiedzie powrót na stok. Po południu oddawanie sprzętu do wypożyczalni. Kolacja. Wieczorem dyskoteka. Nocleg.


Dzień 6: Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Zakopanego – spacer po słynnym deptaku – Krupówkach z możliwością zakupienia pamiątek regionalnych. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Lublina w godzinach wieczornych.


Program zawiera:
Skipass 4-dniowy – Ośrodek Rusin Ski jeden z najlepszych na Podhalu. Znajdują się tam następujące trasy: trasa "sportowa" o długości około 900 m, trasa o długości 400 m biegnąca wzdłuż linii orczyka, trasa biegnąca wzdłuż kolei krzesełkowej K1. Idealna dla poczatkujących. Długość 850 m, trasa biegnącą wzdłuż kolei krzesłkowej K1 (równoległe do trasy numer 3) i nieco wyższym stopniu trudności. Długość 850 m. Trasa dla bardzo początkujących narciarzy oraz dzieci. Linia biegnie wzdłuż orczyka. Długość 200 m. Trasa o długości około 1200 m i biegnąca wzdłuż otwartej w tym sezonie, nowoczesnej szescioosobowej kanapy Bartholet-Porsche.
 Codzienna nauka i doskonalenie jazdy na nartach z instruktorem. Instruktor będzie jednym z opiekunów/wychowawców.
 Sprzęt narciarski (5 dni) – narty, kijki, kaski, buty (w przypadku wypożyczenia snowboardu dopłata 30,00 zł)* .
 Wyżywienie: 5 śniadań, 5 obiadów i 5 kolacji. Turnus zaczyna się obiadem w dzień przyjazdu, a kończy śniadaniem w dzień wyjazdu.
2,5 h pobyt na basenach termalnych.
Kulig z pochodniami, pieczeniem kiełbaski i gorącą herbatą.
 Zakwaterowanie: w ośrodku w Bukowinie Tatrzańskiej – pokoje 2,3,4,5 os z pełnym węzłem sanitarnym.
 Transport autokarem - dopasowanym do ilości uczestników.
 Ubezpieczenie NNW.
 Opiekę pilota/kierownika, 3 wychowawców podczas całego zimowiska (w tym jeden z uprawnieniami instruktora narciarstwa).
 Dodatkowo: wieczór filmowy, dyskoteka, gry i zabawy na śniegu, spacery, rozgrywki sportowe,konkursy edukacyjne.
 W ostatni dzień w drodze powrotnej przejazd do Zakopanego – spacer po słynnym deptaku – Krupówkach z możliwością zakupienia pamiątek regionalnych.


Koszt: 1200,00 zł od osoby* w założeniu 40 uczestników (cena dla osób posiadających własny sprzęt narciarski)
(w tym 3 GRATISY dla KADRY)

Co zabrać? – poradnik podróżnika
 Długie, ciepłe spodnie; 2 pary
 ciepłe bluzy; 2 szt.
 rękawiczki zimowe; 2 pary
 szalik i czapka
 zimowe buty na grubej podeszwie (protektorze)
 koszulki z krótkim rękawem
 rajstopy/kalesony lub bielizna termalna
 grube skarpety
 strój na dyskotekę
 kapcie lub klapki do chodzenia po pensjonacie
 okulary przeciwsłoneczne
 na basen: kąpielówki / strój kąpielowy, czepek, ręcznik, gumowe klapki
 krem do twarzy z filtrem UV
 dużo uśmiechu!


Osoby posiadające własny sprzęt narciarski:
- kask (obowiązkowo! od stycznia 2010 kask na głowie dziecka do lat 15 jest wymagany prawnie).
My wymagamy kasku od wszystkich uczestników
- narty i buty narciarskie / deska snowboardowa i buty
- gogle
- zaczep na karnety.

Zapraszamy !

 

@ Program i scenariusz niniejszej imprezy/szkolenia (jako utwory) oraz sposób ich wykonywania, stanowią autorską własność intelektualną Edu Tour Turystyka i Edukacja Klaudia Giordano i zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83, z późniejszymi zmianami) - są chronione prawem w zakresie: stworzenia, dystrybucji, prezentacji oraz wykonywania utworu. Prawo to stosuje się zaróno do treści utworu, jak i do jego tytułu (którym jest tytuł/nazwa danej imprezy).

Formularz rezerwacji wycieczki/spaceru