Drogi do wolnosci - wycieczka niepodleglosciowa do Warszawy

drogi do woloności wycieczka do warszawyDROGI DO WOLNOŚCI - wycieczka do Warszawy

Powązki Wojskowe, Łazienki Królewskie, Belweder, Aleje Szucha, Starówka, Zamek Królewski, Plac Piłsudskiego i wiele innych ważnych historycznie miejsc.

W trakcie zwiedzania zobaczymy miejsca związane z polską walką o niepodległość oraz upamiętnienia osób w różny sposób reprezentujących polskie dążenia do odzyskania własnej państwowości. Na trasie znajdą się m.in. pomniki marszałka Józefa Piłsudskiego i Romana Dmowskiego, w Łazienkach Królewskich zobaczymy pomnik Fryderyka Chopina i Henryka Sienkiewicza. Zobaczymy cel podchorążych w Noc Listopadową - Belweder, siedzibę Prezesa Rady Ministrów, miejsce martyrologii narodu polskiego - siedzibę Gestapo w Alei Szucha ...oraz...

Wyjazd: godz. 6.00 Plac Zamkowy Lublin, można wsiadać po trasie do Warszawy, można dołaczyć w Warszawie.

Cena: 85 zł/osoba przy minimum 30 osobach płatnych
Cena dla osób dołączającyh w Warszawie: 50 zł/osoba (po stolicy poruszamy się rownież autokarem)

Cena zawiera: transport autokarem, ubezpieczenie, usługę lokalnego przewodnika, opiekę pilota biura, opłaty parkingowe.
Cena nie zwiera: wydatków własnych, np. na obiad.

ZNIżKA DLA POSIADACZY LUBELSKIEJ KARTY SENIORA - 5%.

Oprowadza nas znakomity przewodnik - Arkadiusz Żołnierczyk

 

Spacer – część I.  W trakcie tej części zwiedzania miasta zobaczymy miejsca związane z polską walką o niepodległość oraz upamiętnienia osób w różny sposób reprezentujących polskie dążenia do odzyskania własnej państwowości.  Na trasie znajdą się pomniki marszałka Józefa Piłsudskiego i Romana Dmowskiego, w Łazienkach Królewskich zobaczymy pomnik Fryderyka Chopina i Henryka Sienkiewicza. Zobaczymy cel podchorążych w Noc Listopadową - Belweder, siedzibę Prezesa Rady Ministrów, miejsce martyrologii narodu polskiego - siedzibę Gestapo w Alei Szucha i, trochę dalej, siedzibę Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego po wojnie.  Obecnie w tych gmachach mieszczą się Ministerstwa Edukacji i Sprawiedliwości.
Przejdziemy jedną z najbardziej reprezentacyjnych ulic Warszawy, Alejami Ujazdowskimi, by stanąć w miejscu jednej z najgłośniejszych akcji polskiego podziemia w Warszawie jaką było wykonanie wyroku na szefie SS i Policji, Franzu Kutscherze. Zatrzymamy się również w miejscu, z którego na Aleje Ujazdowskiego w październiku 1939 patrzył Adolf Hitler, przyjmując defiladę armii niemieckiej. Tę część zakończymy pod Sejmem Rzeczypospolitej.

 Przejazd w rejon Krakowskiego Przedmieścia.

Spacer – część II.  Na Krakowskim Przedmieściu i w jego rejonie miniemy Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza, Pocztę Saską, sprzed której drugiego listopada 1830 roku odjechał Fryderyk Chopin, by nigdy do Polski nie wrócić,  pomniki księcia Józefa Poniatowskiego i Adama Mickiewicza. Mijając  szczególnie ważny w historii Polski Plac Zamkowy i Zamek Królewski wejdziemy na Stare Miasto. W trakcie zwiedzania warszawskiej Starówki zobaczymy archikatedrę Świętego Jana, miejsce koronacji dwóch władców Polski oraz wielu ważnych wydarzeń historycznych. Z punktu widokowego spojrzymy na drugi brzeg Wisły, zobaczymy Barbakan a także pomniki Jana Kilińskiego, Małego Powstańca. Zatrzymamy się w miejscu jednej z największych tragedii Powstania Warszawskiego by przy pomniku upamiętniającym zryw w sierpniu 1944 roku zakończyć tę część spaceru.

 

Spacer – część III. Powązki Wojskowe to jedna z najważniejszych polskich nekropolii. Tu miejsce ostatniego spoczynku znalazły osoby znane z kart historii zmarłe w okresie od roku 1918 do czasów nam współczesnych. Miniemy groby bohaterów ale również spojrzymy na groby osób, których nazwiska do dzisiaj budzą kontrowersje. W trakcie spaceru odwiedzimy między innymi, groby pułkownika Kuklińskiego,  generałów Stanisława Sosabowskiego, Stanisława Skalskiego, Janusza Brochwicz-Lewińskiego, Sławomira Petelickiego, poetów Juliana Tuwima, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Jacka Kaczmarskiego i Macieja Zembatego, kompozytora Władysława Szpilmana, dziennikarza Waldemara Milewicza, kardiochirurga Zbigniewa Religii, trenera Kazimierza Górskiego i najlepszego zawodnika w historii polskiej piłki nożnej, Kazimierza Deyny.


Zatrzymam się przy kwaterze A20, będącej celem wycieczek młodzieży z całej Polski, z grobami „Rudego”, „Alka” i „Zośki”, przy kwaterze „Na Łączce” oraz przy kwaterze ofiar katastrofy w Smoleńsku. Na Powązkach Wojskowych znajdziemy również tysiące grobów żołnierzy poległych w czasie zrywów niepodległościowych oraz zabitych na wszystkich frontach II Wojny Światowej.


Serdecznie zapraszamy !!


@Program i scenariusz niniejszej imprezy (jako utworu) oraz sposób ich wykonywania, stanowią autorską własność intelektualną Edu Tour Turystyka i Edukacja Klaudia Giordano i zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83, z późniejszymi zmianami) - są chronione prawem w zakresie: stworzenia, dystrybucji, prezentacji oraz wykonywania utworu. Prawo to stosuje się zaróno do treści utworu, jak i do jego tytułu (którym jest tytuł/nazwa danej imprezy).

Formularz rezerwacji wycieczki/spaceru