Balkany wyjatkowe miejsca kultu i wypoczynek

Bałkany – wyjątkowe miejsca kultu i wypoczynek

Chorwacja, Bośnia i Hercegovina, Wiedeń

WIEDEŃ – MARIJA BISTRICA – JEZIORA PLITVICKIE – SPLIT – TROGIR – MEDUGORJE – MOSTAR – DUBROVNI

  • Wiedeń – stolica Austrii
  • Dubrovnik – serce Dalmacji
  • Panoramiczne trasy wzdłuż Adriatyku
  • Medugorje – z pielgrzymką do Matki Bożej
  • Plitvickie Jeziora – cud natury


 DZIEŃ 1. WIEDEŃ

Zbiórka w godzinach nocnych, przejazd autokarem w kierunku Wiednia.

WIEDEŃ: Przejazd na wzgórze Kahlenberg, skąd Jan III Sobieski wyruszył na bitwę z Turkami. Miejsce to chętnie odwiedzane jest przez Polaków. Objazd obwodnicą Ringstrasse przez historyczne centrum miasta z najpiękniejszymi zabytkami: Katedrą Św. Szczepana, Opera, Uniwersytet, Parlament oraz wiedeński pałac władców Austrii – Hofburg. Czas wolny na wiedeńską kawę i słynny tort Sachera. Przejazd na nocleg i obiadokolację.

 DZIEŃ 2. PLITVICKIE JEZIORA

Śniadanie. Wykwaterowanie, Plitvickie Jeziora –  urzekają niezwykłą scenerią 16 tarasowo ułożonych jezior połączonych ze sobą 92 wodospadami. Miejsce pełne niezliczonych strumyków i strumieni, potoków, rzeczek oraz stawów i dzikich rozlewisk. Urody temu miejscu dodają 2 największe jeziora – Kozjak i Prosczansko, które zajmują prawie dwie trzecie wodnego obszaru parku. Cud natury wpisany na Listę Dziedzictwa UNESCO.  Przejazd na nocleg i obiadokolację.

DZIEŃ 3. CHORWACJA: SPLIT, TROGIR

Śniadanie. TROGIR –  piękne, średniowieczne miasto otoczonego morzem, wśród roślinności śródziemnomorskiej. Spacer wąskimi uliczkami starego miasta, wpisanego na listę UNESCO: rynek, ratusz, kościół św. Jana Chrzciciela, zwiedzanie budowanej przez cztery wieki katedry św. Wawrzyńca. SPLIT – największego miasta Dalmacji. Zwiedzanie jednej z najwspanialszych, zachowanych do dziś, budowli z czasów imperium rzymskiego – pałacu Dioklecjana wpisanego na listę UNESCO. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4. MEDUGORJE, MOSTAR

Śniadanie. Przejazd do Mostaru  – zwiedzimy zabytkowe centrum miasta: Kamienny Stary Most (wpisany na listę UNESCO, meczet. Zwiedzimy również  Starą Carsiję – jest to starówka na prawym brzegu Neretwy, mury miejskie z XVI w. Następnie przejedziemy do Medjugorje. Jest to miejsce kultu Matki Bożej Królowej Pokoju. Objawienia miały miejsce w 1981 r. we wsi Bjakovici w parafii Medjugorje. Zwiedzimy Sanktuarium i odbędziemy spacer do Góry Objawień. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5. DUBROVNIK

Śniadanie. DUBROVNIK Perła Adriatyku! W programie spacer po pięknej kamiennej starówce, wpisanej na listę UNESCO, otoczonej najdłuższym systemem fortyfikacyjnym w Europie. Następnie spacer po Placa, tętniącej życiem arterii starego miasta, od Wielkiej Fontanny Onufrego do Placu Luža z reprezentacyjnymi budowlami: wieżą zegarową, pięknym pałacem Sponza i kościołem św. Błażeja, patrona miasta. Zwiedzanie katedry Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Czas wolny na delektowanie się urokami Dubrovnika, które zapierają dech w piersiach. Przejazd na nocleg i obiadokolację.

DZIEŃ 6. PLAŻOWANIE

Śniadanie. Czas wolny na plaży. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 7.PLAŻOWANIE

Śniadanie. Czas wolny na plaży. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 8. MARIJA BISTRICA

Śniadanie. Marija Bistrica – największe sanktuarium maryjne Chorwacji. Od 15.08.1971 r. jest sanktuarium narodowym. Historia sanktuarium związana jest z cudowną figurą Matki Boskiej z Dzieciątkiem. Wokół świątyni znajdują się dziękczynne płyty marmurowe dające świadectwo łask doznanych za wstawiennictwem Matki Boskiej.

Wyjazd w kierunku Polski.

DZIEŃ 9. POLSKA

Przejazd nocny przez Austrię i Czechy do Polski. Zakończenie imprezy.

CENA

1790,00 zł/os + 85 EURO

Cena zawiera: 7 noclegów (pokoje 2,3 os z łazienkami), 7 śniadań, 7 obiadokolacji, ubezpieczenie NNW, KL, TFG, opieka pilota w trakcie całej imprezy, opłaty: za obowiązkowych przewodników miejskich, słuchawki turystyczne, opłaty drogowe, opłaty parkingowe, transport komfortowym autokarem klasy LUX z WC, TV, barkiem.

Cena nie zawiera: dopłat do pokoi 1 os – 450,00 zł, napoi do obiadokolacji (oprócz wody), wydatków własnych uczestników.

*Kwota w EURO płatna pilotowi w dniu wyjazdu w autokarze

Każdy z uczestników zobowiązany jest do posiadania ważnego  paszportu !!!!.
Zastrzegamy sobie możliwość zmiany układu programu w poszczególnych dniach wyjazdu.

@Program i scenariusz niniejszej imprezy (jako utworu) oraz sposób ich wykonywania, stanowią autorską własność intelektualną Edu Tour Turystyka i Edukacja Klaudia Giordano i zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83, z późniejszymi zmianami) - są chronione prawem w zakresie: stworzenia, dystrybucji, prezentacji oraz wykonywania utworu. Prawo to stosuje się zaróno do treści utworu, jak i do jego tytułu (którym jest tytuł/nazwa danej imprezy).

Formularz rezerwacji wycieczki/spaceru